Bašáryovci by neodsoudili ani kněžnu Báthoryovou

28. leden 2015 | 19.17 |

Zprávy z médií - Česká televize.cz, Lidovky.cz

www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/299423-soudci-chteji-reprezentacni-radu-samal-pripousti-i-vliv-politiku/

www.lidovky.cz/sefka-nejvyssiho-soudu-br...sejici.clanky.clicks

  

________________________________________

Bašáryovci by neodsoudili ani kněžnu Báthoryovou

Pavel Havlíček

Baxa, Šámal, Rychetský 1

Trio Baxa, Šámal, Rychetský - "Bašáryovci" - záruka spravedlnosti v našem státě

Když jsem viděl v neděli u Moravce to trio soudců, kteří nám mají být do budoucna zárukou spravedlnosti v našem státě, vynořil se přede mnou středověký inkviziční senát z filmu "Kladivo na čarodějnice". A nový předseda Nevyššího soudu, sedící uprostřed, mi připomínal herce Šmerala, který tak hodnověrně ztvárnil úlohu hlavního inkvizitora v čarodějnickém procesu ve Velkých Losinách.

Když jsme se před lety pokoušeli dostat z vězení politického vězně Ing. Jiřího Fialu, bylo hlavním argumentem představitelů všech interpelovaných institucí to, že justice je nezávislým orgánem, takže její rozhodnutí není možno ovlivňovat jakýmikoli politickými prostředky.

A nyní, poté, co selhaly i opakované pokusy brouka Pytlíka o instalování JUDr. Sváčka do funkce předsedy Ústavního soudu, odchází náhle z pozice předsedkyně Nejvyššího soudu JUDr. Iva Brožová, a okamžitě je nahrazena JUDr. Šámalem, jenž ihned při prvním svém veřejném vystoupení prohlásí, že - cituji:

"jsem ochoten připustit i politický vliv. Se základními východisky souhlasím, nemám s tím žádný problém."

Ovšem propojení politiky s justicí znamená zcela nepochybně konec právního státu.

Takovéto spojení je naprosto protiústavní, a jde proti všem principům Listiny základních práv a svobod. Naše justice už dnes přes četná ujišťování podléhá zcela jasně politickým vlivům, a pokud to bude mít takto úředně posvěceno, pak její drzost a arogance nebude mít už žádných mezí.

Nemůžeme tedy jinak, než se zcela ztotožnit s větou, kterou uvedla JUDr. Iva Brožová po oznámení rezignace na svou funkci:

"Klaus rozložil právní vědomí společnosti."

Protože po jeho skandální amnestii zde všechno nasvědčuje tomu, že zde není "politická vůle" stíhat zločince, kteří způsobili našemu státu miliardové ztráty, a nyní se nám mohou v poklidu vysmívat ze svých tuzemských i zahraničních latifundií, které jim nikdo nehodlá sebrat, ani je volat k trestní odpovědnosti za spáchané zločiny.

Nasvědčuje tomu i propuštění viníků tak neuvěřitelného podvodu, jakým je například H-systém, nebo případ hlavních aktérů metanolové mafie, kteří mají na svědomí životy desítek nevinných lidí, a jimž nyní odvolací Vrchní soud v Olomouci zrušil všechny dříve vynesené rozsudky.

Nesvědčí to o ničem jiném, než o tom, že u nás nyní nastal totální rozpad právního řádu.

Tento fakt je nad slunce jasnější, a smutnou skutečností je, že jen několik nejstatečnějších z nás jej dokázalo jasně vyslovit.

Takové soudy, jaké existují u nás, by neodsoudily ani kněžnu Báthoryovou, která se koupala v krvi nevinných panen.

Neboť - vrána k vráně sedá, a zločinec zločince zavřít nedá.

Báthory 1

Kněžna Báthoryová, zvaná "Čachtická paní"

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře