Moravec konečně skončil v Bohnicích

20. leden 2015 | 18.48 |

Moravec konečně skončil v Bohnicích

Pavel Havlíček

Zpráva z médií - Novinky.cz

18. ledna 2015

www.novinky.cz/kultura/359190-vaclav-moravec-zahaji-svuj-novy-porad-vysilanim-z-bohnic.html

______________________________________________

technická porucha 1

Tak jsme se toho přece jenom dočkali.

Václav Moravec je konečně v Bohnicích.

Já se jen divím, že nám to trvalo tak dlouho, než jsme poznali, kam patří, a než jsme ho tam konečně v té svěrací kazajce dopravili. Protože jeho komentátorské působení v jeho "Otázkách V. M." na České televizi svědčilo už dlouho o jeho duševní poruše.

Až příliš dlouho byl svými bludy, které volně vypouští do éteru, velmi nebezpečný svému okolí. Navíc se vždy pokoušel ovlivňovat myšlení občanů v bláhovém domnění, že nemají vlastní hlavu, a tudíž nejsou schopni posuzovat každodenní události vlastním rozumem.

Václav Moravec, známý mystifikátor a poklonkář z České televize, skončil tedy konečně tam, kam už dávno patří. A nejen on. Měli by tam spolu s ním odvézt všechny ty, kdo zde obrací všechno naruby, z černého dělají bílé a naopak, a bláhově se domnívají, že z nás, občanů, udělají bezhlavé a poslušné stádo, poslouchající jen halasné hulákání svých pastýřů a štěkání jejich Ovčáčků.

Oni si totiž naši současní vládcové myslí, že mají patent na rozum, že mají právo s námi zametat, jak se jim zlíbí, a že udělají z nás, normálních lidí, blázny.

Blázen je ovšem pouze ten, kdo se dobrovolně stane jejich otrokem, nemyslícím robotem, sloužícím k jejich blahobytnému a rozmařilému životu.

Svobodně myslící člověk se však tímto stavem nikdy nesmíří, a dá jim jasně najevo, že takovýmto pánům nikdy sloužit nebude.

Protože jen blázen se nechá dobrovolně připravit o svá lidská práva, která mu zajišťují, aby se cítil opravdu svobodným občanem demokratické společnosti.

U nás si vůbec nikdo není jist, na které straně plotu psychiatrické léčebny vlastně žije. Ono je to s tím totiž poněkud relativní.

Jestli náhodou nejsou jejími chovanci právě ti, kdo si tu už dlouho hrají na pány.

A my už to zatraceně drahé vstupné na tuhle mizernou hru dál platit nehodláme.

 Týdeník "5 plus 2",  9. ledna 2015

Einstein a blázinec 1
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře