Někdo je šikovnější, někdo míň

11. leden 2015 | 17.21 |

Zpráva z médií - Novinky.cz, Lidovky.cz, tn.nova.cz, Blesk.cz

7. ledna 2015

www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/294942/mynar-o-podezrele-koupi-vily-jsem-proste-sikovny-obchodnik.html

www.novinky.cz/domaci/357995-nevim-neznam-nezajima-zemanuv-kancler-mynar-vysvetluje-nakup-vily-v-praze.html

www.lidovky.cz/jak-prisel-mynar-k-podezrele-levne-vile-klic-lezi-na-praze-10-poz-/zpravy-domov.aspx

tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/realitni-buh-mynar-levne-koupil-i-dum-blizko-prazskeho-hradu.html

www.novinky.cz/krimi/358242-klienti-h-systemu-o-strechu-nad-hlavou-neprisli.html

_______________________________________________

Někdo je šikovnější, někdo míň


Pavel Havlíček

Mynář 1

Hradní kancléř Vratislav Mynář je v pohodě - zatím není vyšetřován ohledně podezření z neoprávněného nabytí majetku

Toto je vyjádření kancléře Mynáře k jeho kauze koupě domu na Vinohradech v rozhovoru pro deník Blesk. Je jen dokladem toho, že současní politici se nám zatím mohou klidně vysmívat do očí.


Nevím, jestli tohle jsou ta pravá slova, jaká by měl volit politik, jehož dosavadní působení, nejen podnikatelské, ale i politické, je obestřeno řadou okolností, dávajících důvod ke značným pochybám o původu nabytého majetku.

A také to jistě není jediný důvod, proč stále ještě nemá potřebnou bezpečnostní prověrku NBÚ. Počkáme si tedy na výsledky šetření Policie ČR a dalších oprávněných složek. Doufejme, že výsledky šetření budou alespoň trochu odpovídat skutečnosti.


Protože, jak známo, u nás jsou dvě kategorie občanů.


Jedni jsou ti, kteří se dostali k moci za důkladného využití potřebných známostí jak ze své komunistické minulosti, tak z dnešní mafiánské současnosti. Což se pochopitelně navzájem nevylučuje, spíše naopak. Ti jsou pak současnými zákony chráněni, a mohou si v tomto státě dělat, cokoli se jim zlíbí, a to beze strachu, že by za cokoli mohli být stíháni, či dokonce řádně potrestáni.


A druzí jsou ti, kteří právě díky této mocenské skupině utrpěli velké škody jak morální, tak zejména materiální. Ti mají pak obrovské problémy domoci se svých zákonných práv. Typickým příkladem, kam až může dojít vládou i prezidentem způsobená a tolerovaná kriminalita, je příklad obětí H-systému – tohoto skandálního projektu, kdy poctiví lidé byli (dokonce několikráte) okradeni o své mnohamiliónové investice do výstavby rodinných domů ve Velkých Přílepech u Prahy. Ti se nyní dokonce museli soudně domáhat toho, aby nemuseli vyhovět požadavku správce konkurzní podstaty H-systému JUDr. Josefa Monsporta na okamžité vyklizení jimi obývaných domů, a zůstat tak bez střechy nad hlavou.

H-systém 2

Klienti podvodného H-systému Petra Smetky a spol. se musí soudně domáhat svých zákonných práv


Skutečnost, že velká skupina řádných občanů čelí bezohledným likvidačním útokům loupeživých hord, jakými jsou majitelé různých podvodných firem, případně nenasytní exekutoři typu pověstného JUDr. Tomáše Vrány, je jasným důkazem toho, jak je naše společnost ovládána kmotrovskou mafií, proti níž nemají žádné obrany. Podobní supové se totiž nezastaví před ničím, a pokud současná vláda není ochotná a schopná takovýmto zločinným rejdům zabránit, budou v tom klidně pokračovat tak dlouho, dokud tomu nezamezíme.


Jednou z cest je účinné působení občanských iniciativ, které jsou schopné zasadit se o to, aby byla už konečně vytvořena potřebná legislativa, a dnešním zločinným metodám vládnoucích vrstev byl učiněn definitivní konec.


Protože vláda zločinců si samozřejmě pod sebou větev nepodřeže. To musíme místo nich učinit my, poctiví občané, jimž jde o prosazení skutečné a nefalšované spravedlnosti.


A toto je jedna z nich:


Prohlášení protikorupčních iniciativ ke kauze V. Mynáře.Vratislav Mynář je vysoce postavený státní úředník, vedoucí kanceláře prezidenta republiky, placený z daní občanů. Takovýto státní úředník by měl být příkladným veřejným činitelem.

Skutečnost je však zcela jiná: Pan Mynář si aktuálně koupil vilu v Praze ve Strašnicích za cenu 5, 5 miliónu korun, dle vyjádření znalců v oboru realit výrazně pod cenou. Tuto vilu koupil od Víta Širokého, advokáta kontroverzního lobbisty Romana Janouška. Znepokojivé jsou i další nevysvětlené majetkové poměry pana Mynáře.


I když pan Mynář tyto další nemovitosti získal nebo si na ně vydělal před nástupem na Hrad, je povinen jako vysoký státní úředník objasnit všechny své majetkové poměry, tedy i získání majetku před tímto nástupem. V rozporu s tím však pan Mynář soustavně odmítá zveřejnit své majetkové poměry, stejně jako odmítá zveřejnit i svůj plat. V demokratickém právním státě je nepřijatelné, aby vysoce postavený státní úředník, blízký spolupracovník prezidenta republiky prováděl tak kontroverzní obchody, navíc přímo či nepřímo s lidmi, kteří jsou napojeni na tzv. klientelistické či kmotrovské sítě.


Obracíme se proto na prezidenta republiky, aby neprodleně odvolal Vratislava Mynáře z funkce vedoucího kanceláře prezidenta republiky a popřípadě dal podnět k prošetření jeho majetkových poměrů.


Iniciativy Vrate nám stát! Veřejnost proti korupci

Kemel vila 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře