Kreatura, či karikatura?

30. prosinec 2014 | 07.52 |

Zpráva z médií - Frekvence 1.cz

29. prosince 2014

www.frekvence1.cz/celebrity-osobnosti/foto-prezident-zeman-a-xaver-vesely-uz-za-tyden-zive-z-lan-15748.shtml

_________________________________________________

Kreatura, či karikatura?

Pavel Havlíček

Petr Jablonský 4


Tak jsme se dozvěděli, že pan prezident bude mít po novém roce svůj nový pořad na rádiu Frekvence 1, nazvaný neotřele - "Prezidentský Pressklub", jenž se má vysílat čtyřikrát do roka.

No, to se zase pobavíme. Určitě nám zase přichystá mnoho zajímavých témat, která nám dají impulz k činu. Obávám se jen, že nikoli potřebnému, ušlechtilému a vybízejícímu k následování, nýbrž spíše k nadávkám a hodu na cíl čímkoli, jen abychom to, probůh, nemuseli poslouchat. Polemik, jaké nám on nabízí ke konzumaci, totiž můžeme vyslechnout v každé hospodě desítky, a ještě si k tomu dát nějakou navrch.

Otázka je tedy, proč to vlastně dělá, a co má tak důležitého na srdci, aby nám to musel tak naléhavě sdělovat. Podle mě nejde o nic jiného, než o neutuchající touhu se prezentovat. Tutéž chorobnou potřebu měl už před ním prezident Klaus, ale nevím o nikom, kdo by si jeho projevy úpěnlivě vyžadoval, nebo dokonce četl jeho spisy při mihotavém světle svíčky, jako kdysi Gottwald Marxův Kapitál. Osobností, majících nám co říci, je dnes totiž velice málo, kdežto tlachalů tu máme habaděj, ale zrovna tito dva určitě nejsou těmi, kdo by nám dali potřebný návod,  jak na to, aby se náš život v dohledné době zlepšil.

V zoufalé situaci mnoha lidí není příliš vhodné, hovoří-li k nim člověk, který jejich starosti o holé přežití nemá a nikdy mít nebude. A my dnes nemáme chuť ani trpělivost na plané žvásty lidí, kteří se jen rádi poslouchají a chtějí být důležití. Nám je zapotřebí spíše pomoci z nouze, v níž se nacházíme vinou zločinecké chátry, jejíž vinou jsme se do ní dostali, a kterou za to nikdo nepotrestal, a jak vidno, ani trestat nehodlá - jinak by to totiž už dávno udělal. Tím, že o tom bude jen mluvit, ještě nikdo nic nedocílil. My potřebujeme jistotu, že se konečně dočkáme arestování zlodějů a zabavení jejich neprávem nabytého majetku.

A tomu zatím nic nenasvědčuje.

Potřebujeme naději na zlepšení zoufalé ekonomické situace poctivých lidí, kteří se v ní ocitli bez vlastního zavinění, protože přišli o práci, nebo o peníze, o něž je s požehnáním nejvyšších míst připravili grázlové, jací nemají v naší historii obdoby.

Potřebujeme více klidu a pohody, a tu nám rozhodně neposkytne někdo, kdo kvůli své tloušťce nemůže už ani dopnout sako, a pocity chudáků, kteří nemají na jídlo, nikdy nepoznal - nějaký hlad, natož žízeň, jsou pro něj totiž pojmy zcela neznámé.

Namísto planého žvanění různých obézních a duchem neobdařených jedinců nám spíše pomůže trocha dobrého humoru, kterého je dnes - na rozdíl od zlodějin, podvodů a nekalostí všeho druhu - jako šafránu.

A tím se právě dostáváme ke kořenu věci. Na Frekvenci 1 nám dosud poskytoval jedinečné zážitky Petr Jablonský svými nevyčerpatelnými a nápaditými parafrázemi prezidenta Zemana každé ráno v pořadu "Libor Bouček volá na Hrad". Vystihl ho dokonale nejen co do vnějšího projevu, ale dokonce se časem dostal i do jeho myšlení, jehož skvělou karikaturou nám poskytoval vzácné chvíle úsměvu a chytrého humoru, nám dnes tak potřebného.

Jak asi vyřeší pan ředitel Frekvence 1 Michel Fleischmann dilema dvou Zemanů - pravého a nepravého? Protože oba se na jednom rozhlasovém kanálu jen stěží mohou udržet.

Kreatura, či karikatura?

Domnívám se - vzhledem k tomu, že bídy je čím dál, tím víc, kdežto humoru čím dál, tím míň - že bude lepší ta druhá možnost.

Protože je určitě lepší být chytrým chudákem, než blbým boháčem.

Petr Jablonský 3

Nepravý Zeman Petr Jablonský a ukázka  z jeho současného pořadu "Libor Bouček volá na Hrad" na Frekvenci 1

www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/index.shtml

Zeman 1

Pravý Zeman v budoucím pořadu "Prezidentský Pressklub" na Frekvenci 1

Klaus-Klus

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kreatura, či karikatura? jiří fiala 29. 12. 2014 - 17:17