Sametové vánoce s Jitkou Zelenkovou

18. prosinec 2014 | 23.12 |

Sametové vánoce s Jitkou Zelenkovou

Pavel Havlíček

Jitka Zelenková 1

Jako jedni z mála jsme měli v Kralupech nad Vltavou to ohromné štěstí, že jsme si mohli vychutnat krásu Vánoc na koncertu zpěvačky Jitky Zelenkové.

Protože ona a její sametový hlas s nimi nádherně rezonuje a patří k nim stejně jako vánoční betlémská hvězda. A moci si poslechnout její písně zrovna v tuto dobu byla pro nás velká čest, které se nedostane každému.

Jitka Zelenková nás dokázala jako vždy okouzlit nejen krásou svého sametového hlasu, ale i vnitřním prožitkem, jaký přenáší na své diváky. Byl jí totiž samotným Bohem dopřán ohromný talent, jaký není dán každému umělci. A ten jí umožňuje božsky zazpívat nejen své krásné lyrické písně, ale i klasické swingové hity, přednesené s úžasným jazzovým cítěním a frázováním, jaké už dnes málokdy slyšíme.

V první části koncertu zazpívala několik svých nejkrásnějších písní, přičemž zároveň vzdala hold svým velkým vzorům - zejména Karlu Hálovi, Joni Mitchell, Evě Olmerové, Juditě Čeřovské a Martě Kubišové, s níž měla kdysi společné působiště - Lázně Poděbrady a místní hotel Savoy, kde tenkrát začínala. Při jejím vystoupení ji doprovázeli její dlouholetí přátelé - skvělí muzikanti, kteří s ní už 25 let věrně spolupracují - pianista Lev Rybalkin a kontrabasista František Raba.

Na závěr první části představení jsme mohli na pódiu přivítat dětský pěvecký sbor místní ZUŠ za vedení Markéty Wagnerové. Tento sbor malých zpěváčků, zato však velkých kvalit nás svým profesionálním výkonem a bezprostředností dokonale okouzlil. A také byl za to vzápětí samotnou zpěvačkou oceněn jako nejlepší doprovodný sbor, který s ní kdy zpíval!

Dětský sbor M. Wagnerové

 Dětský sbor ZUŠ Kralupy nad Vltavou pod vedením Markéty Wagnerové

Druhá část představení se poté už nesla ve znamení vánočních svátků. Koledy, zpívané Jitkou Zelenkovou, to je prostě dokonalá báseň. Jen máloco se k Vánocům tak dokonale hodí, jako její zpěv. A tak jsme se nechali unášet tím úžasným kouzlem, které ona prostě v sobě má, a brali jsme to jako ten nejkrásnější vánoční dárek, jaký jsme mohli dostat. A Tobě, Jitko, za něj moc děkujeme.

U všech muzikantů má Jitka Zelenková přezdívku Zelenina. A my k tomu můžeme jen dodat:

Jezte Zeleninu, je zdravá!

Jitka Zelenková 2

 Vánoční CD Jitky Zelenkové

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře