Císař pán je vůl

13. prosinec 2014 | 17.27 |

Císař pán je vůl ...

aneb president Zeman arogantně dehonestuje USA
 

Jan Berwid-Buquoy

 Mezititulky a foto: Pavel Havlíček

Vlasta Burian 1
 

11. 12. 2014

Některá západní media považují Miloše Zemana za mluvčího Moskvy. Žádosti a protestní demonstrace na jeho odstoupení jdou v Česku do tisíců. Přitom se nejedná pouze o jeho proletářské hulvátské výroky, jde zde hlavně o jeho nápadnou příklonnost k Moskvě a Pekingu. Vypadá to, jakoby se snažil o izolaci České republiky vůči Evropské unii a USA.

Nesmíme zapomínat na to, že Miloš Zeman je bývalým komunistou a svým chováním, jak v zahraničí, tak na domácí půdě to neustále připomíná: Opilství, řetězový kuřák, nevěřící ateista, pouliční rétorik s neskrývanou nedůvěrou vůči USA... Je typickým člověkem, který svými činy dokazuje, že naděje, jež po nástupu do úřadu presidenta slíbil, jsou bezcenné. Sliboval sjednotit národ, ale ve skutečnosti propast jenom prohloubil. V tomto směru pracuje de futura i nadále.

Je třeba si uvědomit, že jeho dehonestace Spojených států by nás mohla vehnat do mezinárodní izolace. Zemanova nynější politika vůči Kremlu a Pekingu silně připomíná nápadné patolízalství presidenta Edvarda Beneše vůči SSSR v letech 1935 a za druhé světové války v roce 1943. To po válce znamenalo bolševizaci naší země. Chce snad Zeman Českou republiku rusifikovat? Ledascos tomu nasvědčuje. Svými chatrnými znalostmi ruštiny se zviditelňoval před Putinem a opět svými chatrnými znalostmi angličtiny nezapomněl pomlouvat USA.

Objektem jeho notorické podezřívavosti nebyli tentokrát novináři, nýbrž americké velvyslanectví v Praze. Postupoval jako kdysi "správný" komunisté: Za nezdary v hospodářství a klesající popularitu socialismu není vinna komunistická ideologie, nýbrž "západní imperialisté a reakcionáři v čele s USA".

Nyní si Zeman a jeho poradci totiž namluvili, že za stoupající nepopularitou "prezidenta proletáře" nestojí čeští občané, nýbrž prostě a jednoduše americké velvyslanectví v Praze. Nikoli on je "vůl" - za všechno může americká diplomacie, která prý protestní hnutí financuje. A je to!

Silně to vše připomíná politiku presidenta Beneše v letech 1945 - 1948.

V existenci Americké vojenské mise v Praze viděl neustále nějaké záhadné diversanty, rozvraceče "lidové demokracie" a všude přítomné špiony CIC. Prostě tam podezříval každého Američana, včetně mého otce, který byl Čech a sloužil plukovníkovi Charlesu Katkovi coby kurýr.

Protože dnes už žádnou vojenskou misi USA v Praze nemáme, vybral si Zeman za objekt svého podezírání alespoň americké velvyslanectví. Šel na věc, jak se říká "od lesa". Jeho poradcům se dostala do ruky rozpočtová listina amerického velvyslanectví, kde jsou uváděny jednotlivé finanční položky. Není zcela jasné, jak se dokument tohoto druhu dostal do rukou Zemanových poradců. Že by krádež? Když mohl Václav Klaus krást po světě propisovací tužky, proč by zemanovci nemohli ukrást na US Embassy roční rozpočet? Já bych to osobně nevylučoval.

Jako bývalý britský zpravodajský důstojník, bych si dovolil své americké kolegy poučit o tom, že dokumentace tohoto druhu jsou neveřejné a měly by být vedeny minimálně pod šifrou "confidential", aby se na ně nemohla dostat žádná pouliční chátra. Jinak následné zneužití proniklých informací navenek potom již nelze dostat pod vlastní kontrolu. Tedy, za předpokladu, že úmyslem není uvést do oběhu dezinformaci. Což v uvedeném dokumentu zcela určitě úmysl nebyl!

Podívejme se nyní, oč tam běží.

Výroční zpráva uvádí celkem 9 položek od čísla 602 001 až do 691 014. Zemanovci se soustředili na položku čís. 691 007, která uvádí "Provozní dotace - American Embassy, 127.000 Kč." Pakliže dotyční lidé jsou zpravodajskou službou presidenta Zemana, musím podotknout, že tak nemožný diletantismus a amatérismus jsem doposud v této branži nezažil. Proč zrovna tato nic neříkající a relativně nízká položka?

Diletanti měli přece daleko snazší výběr: Doslova se nabízí položka čís. 602 504 "Ostatní plnění dle smluv" ve výši 200.000 Kč. Anebo dokonce položka čís. 682 001 "DARY", ve výši 290.000 Kč. Proč neschopní diletanti nezneužili tyto výpočty?

Amatérské břídily patrně zaujalo číslo 691 007. Na konci se ad hoc objevuje trojčíslí "007", což v nich asi vyvolalo pocit, že jsou na stopě agenta "007". Ve své notorické neinformovanosti si de facto neuvědomili, že smyšlený agent "007" - James Bond, byl vyzvědačem britským a nikoli americkým.

Další neslýchaný diletantismus se projevuje v datovém určení listiny. Pachatelé odcizili výroční zprávu nikoli z doby masových protestů za odstoupení presidenta Zemana z roku 2014, nýbrž výroční zprávu z roku 2012.

Tedy, zde se jedná o dokument z období, kdy Miloš Zeman ještě vůbec nebyl ani presidentem republiky. Nevím, co si poradci presidenta Zemana u toho myslili, když vypouštěli do éteru takovouto nehoráznou novinářskou kachnu. V každém případě je nutné zdůraznit, že nespokojenost s chováním Miloše Zemana vychází z podnětu českých občanů a nikoli americké diplomacie.

Příčinou nespokojenosti občanů je skutečnost, že president Zeman je vůl...vůl... vůlí lidu zvolen do čela naší republiky jaksi omylem. Ano, ale přesto je to původně vůl...vůl...vůle národa. Oni voli...voli...voliči ho prokazatelně většinou hlasů zvolili. Takže teď nemohou na toho zvoleného vola...vola...volat, aby odstoupil, neboť to s největší pravděpodobností nepovede asi k ničemu. Promiňte mi, že jsem z toho začal ko..ko...koktat!

Poznámka redakce:

Argumenty  autora souhlasí s údaji organizátorů Petice za odstoupení prezidenta Miloše Zemana:

drive.google.com/file/d/0B6ka_LA9NMUOSlhXMUhsWmJjRTRPdi1RVlg3S3VoMFF0aURV/view

P. Havlíček

Vlasta Burian 2

Pane veliteli, poslušně hlásím, že se naše společnost přenáhlila, a že jsme tam řekli, že císař pán je vůl.

My to odvoláváme, a prohlašujeme svorně, že císař pán není vůl, že je korunovanej.

www.karaoketexty.cz/texty-pisni/burian-vlasta/anton-spelec-ostrostrelec-562157

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Císař pán je vůl +f+ 24. 12. 2014 - 20:10
RE(2x): Císař pán je vůl pavel h. k. 24. 12. 2014 - 21:08