Na nebi Alláh, na zemi Hitler

11. prosinec 2014 | 16.56 |

Příklon Arabů k nacismu: Na nebi Alláh, na zemi Hitler!

Jiří X. Doležal


Hitler a Amín


Společná fotografie s Vůdcem by měla zdobit zdi palestinského velvyslanectví v ČR 

Foto: Profimedia.cz
Reflex.cz 10.12.2014


Nejvyšší duchovní představitel Palestinské samosprávy považuje vrahy Židů z jeruzalémské synagogy za svaté mučedníky. Jeho předchůdce Amín, otec palestinské státnosti, byl v roce 1942 dokonce jmenován gruppenfuhrerem SS.

Muftí Muhamad Husejn, současná nejvyšší muslimský duchovní autorita pro palestinské Araby, už 9. ledna 2012 pronesl památný výrok: "Osudem muslimů je zabíjet Židy!" Tento muž, jak nyní vyšlo najevo, k mírovému vyřešení vztahů mezi Araby a Židy v Izraeli, Gaze či v Samaří přispěl dalším činem hodným muslimské duchovní autority. Nedávno došlo v Jeruzalémě v ultraortodoxní židovské čtvrti ke krvavému teroristickému útoku, a dokonce v synagoze. Dva palestinští Arabi, kteří pracovali v synagoze a prodejně košer potravin, noži a střelbou zavraždili čtyři židovské rabíny (které osobně znali z minulosti jako své zaměstnavatele) a policistu, který jim přispěchal na pomoc.


Muftí po útoku požádal o vydání těl Ghassana Abú Džamála a Udaje Abú Džamála, obou teroristů zastřelených policií. Důvod uvedl jednoduchý: "Abychom se za ně mohli modlit. Je právem mučedníků, abychom se za ně modlili, a tak je to podle šaríje správně. Jejich příbuzní, přátelé a milovaní také mají právo je naposledy vidět a nikdo nic nezíská tím, že zadržuje těla těchto mučedníků."


Jasně - pro palestinského muftího jsou vrazi Židů mučedníci. Je to ostatně u palestinských Arabů a jejich duchovních vůdců zvykem již dlouho.


V novém tištěném Reflexu právě vychází článek o Velkém jeruzalémském muftím z dob druhé světové války, Amínu Husseinovi. I on chtěl v roce 1942 řešit židovskou otázku "podobně jako Německo". A mnohé čtenáře možná překvapí, že muftí Amín - předchůdce dnešního muftího Muhamada - byl Adolfem Hitlerem jmenován "čestným Árijcem". On sám na revanš jmenoval nacistickou zrůdu čestným muslimem. Jednoduše - počátek palestinské státnosti i projevy současných autorit palestinských Arabů jednoznačně vycházejí z nejlepších tradic nacistické Třetí říše. Ostatně heslem arabských divizí SS bylo: "Na nebi Alláh, na zemi Hitler!"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře