Zavolejte Chocholouška!

8. prosinec 2014 | 22.44 |

Zpráva z médií - Blesk.cz

7. prosince 2014

www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/203832/bem-zesilel-kur-afix-u-meho-modreho-ptaka-jecel-ve-snemovne.html

________________________________________________________

Zavolejte Chocholouška!

Pavel Havlíček

Bém 6


Když tak sleduji to současné dění, vzpomenu si často na Josefa Švejka, jak vykládal o jednom generálovi, velícímu císařským vojskům, jimž vydával poněkud přiblblé rozkazy. Celé dva roky takhle šíboval s pěšími pluky, které někdy dokonce posílal i proti sobě, než se zjistilo, že se zbláznil, přestože na generálním štábu už byli zvyklí na leccos.

A to, co se odehrává dnes v našem státě, tuhle situaci velmi blízce připomíná.

Vládne nám člověk, jehož mozek je zjevně za dlouhá léta poznamenán nadměrným pitím, ale přesto se mu podařilo dostat se na post nejvyšší. My na to nyní jen překvapeně civíme, nemajíce žádné možnosti, jak jeho opileckým žvástům učinit přítrž, a předat jej lékařům v Kosmonosích, aby konečně konali svou práci.

V parlamentu poslanci namísto daleko podstatnějších problémů, které nás pálí, řeší po dlouhé týdny otázku, kolik si přidají na svých už tak nehorázných platech.

A v této časové tísni pak přijde pan bývalý primátor, poslanec Pavel Bém, a začne řečnit o tom, jak jsou současní chudáci vrcholní politici vystaveni soustavnému osočování několika vyšetřovatelů a novinářů, hledajících ty pravé viníky současného katastrofálního stavu naší země.

Podle něj jsou to lidé, ohrožující zdejší demokracii. Podle nás jsou to však osamělí hrdinové, snažící se dokázat, kdo má hlavní vinu na tom, že naše země je rozkradená mafiány, sedícími dodnes pevně na svých židlích, namísto aby užívali nepohodlí tvrdých lůžek nápravných zařízení. Kdo se je snaží dostat tam, kam patří, je podle nich nepřítel státu a zločinec, zatímco oni a spousta jim podobných si užívá svobody, byvši buď nestíhána, nebo propuštěna na prezidentskou amnestii.

Nastává tak absurdní situace, kdy poctiví lidé jsou denně vystaveni nebezpečí ohrožení na zdraví a životě těmito kriminálníky, volně se pohybujícími na svobodě. Korupce bují neskutečným způsobem, a nikdo ji nestíhá, protože není "politická vůle" vytvořit podmínky pro její zákonné potírání. Korupčníci mluví o tom, jak jsou pronásledováni, jak je jim ubližováno, vědomi si toho, že nikdo je za jejich zločiny stíhat nebude, protože mají mocné zastánce na místech nejvyšších. Normální lidé jsou označováni za blázny, zatímco blázni volně pobíhají mezi námi. V parlamentu pobírají poslanci vysoké platy za to, že maří svůj čas planým žvaněním, místo aby plnili své zákonné povinnosti, pro což byli do svých funkcí zvoleni.

My o tom všem dobře víme, a věříme, že nic nepotrvá věčně.

Situace se však změní teprve, až se naši volení zástupci, vládní představitelé a prezident přestanou chovat nezodpovědně, nadutě a přezíravě k občanům, kterým mají sloužit.

Až se přestanou neomezeně věnovat pouze svým omezeným a čistě soukromým zájmům.

Až začnou konečně všichni poctivě pracovat, a ne se bez omluvy někde poflakovat, za což by normální pracující člověk okamžitě dostal padáka.

Až nás přestanou soustavně urážet a dělat nám ostudu doma i ve světě.

Až místo opileckých a vyšinutých žvástů začnou konečně mluvit pravdu a také ji zákonně prosazovat a hájit.


My všichni se pak musíme přičinit o to, aby konečně všichni tihle ptáčkové vyletěli ze svých teplých hnízdeček a uvolnili svá místa pracovitým a odpovědným lidem, kteří si je skutečně zaslouží.

Proto se všemožně zasazujme o to, abychom všechny dostali tam, kam patří - zločince do věznic, notoriky do protialkoholních léčeben, a psychopaty pod patřičný odborný dohled.

Několik jasných případů pro Dr. Chocholouška tu již máme.

Snažme se tedy o to, aby nám jednou mohl uznale říci: "Vy nás ale zásobujete, pane Karfík!"

Zeman u klenotů

poslanecké platy

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře