Čeleď brouků minaříků

27. duben 2013 | 09.24 |

Čeleď brouků minaříků

Pavel Havlíček

V poslední době jsme svědky toho, že staří komunisté, kteří byli dočasně připraveni o svá teplá místečka v čelných pozicích naší strany a vlády, nadšeně přihlížejí tomu, jak bezohledné a likvidační metody současných politiků vůči občanům jim nahánějí snadnou kořist pro příští volby. Je to znát z jejich čím dál drzejšího a sebejistějšího vystupování, z toho, jak dávno ztratili poslední zbytky strachu, který někteří z nich měli v roce 1989. Oni už tenkrát sebejistě prohlašovali: "My máme čas!". Kdežto my jsme zase říkali: "Nejsme jako oni!". Tihle otrlí vlkodlaci právě téhle naší "velkorysosti" dokonale využili. Naplnilo se tak naše staré přísloví "Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!"

Současný tristní stav naší společnosti jen dokumentuje, v jaké tragické situaci jsme se octli v důsledku toho, že jsme se nevypořádali s tou cháskou, která si u nás nyní vesele hraje na "demokratickou" stranu. Která hladově čeká na to, až se bude moci znovu zmocnit čelných pozic ve státě. Připravila je o ně její nejdrzejší komunistická odnož, převlékači kabátů, rozlezlí dnes do různých "pravicových" stran. Oni už si svoje nahrabali, tak ať táhnou. Teď se zas vrátíme k moci my, a ukážeme vám, zač je toho loket! A nemohou se už toho okamžiku dočkat.

Tento stav konkrétně dokumentuje můj nedávný zážitek.

Byl jsem na obědě v Dejvicích v jedné čínské restauraci. Rozhovor, který tam spolu vedli dva postarší muži, prostě nešlo neslyšet, protože si dávali zatraceně záležet, aby hosté ani jediné slovo nepřeslechli. Vedli své řeči se samolibým a sebejistým úsměvem, aby nám všem dali možnost si každé jejich slovo náležitě vychutnat. Jeden z nich neustále s někým důležitě telefonoval, oslovuje přitom volaného: "Čest práci, súdruh Čermák!", a posléze pak pro změnu zas zavolal jiného, kterého dokonce tituloval: "Čest práci, soudruhu emeritní velkopodnikateli!" Zpočátku jsem si myslel, že si snad dělá z někoho legraci, ale v dalším průběhu rozhovoru se ukázalo, že bohužel o žádnou srandu nešlo. Zaslechl jsem totiž jméno jistého soudruha, na něhož se kolegy dotazoval - bylo to jméno generál Hrušovský, na něhož se ptal, jestli ještě žije. Když jsem pak doma prohlížel webové stránky "Československé vojenství", skutečně jsem toto jméno našel. Jedná se o genpor. Doc. MUDr. Jozefa Hrušovského DrSc., jehož bojové zásluhy tam vehementně vyzdvihoval nám důvěrně známý kapitán Pavel Minařík, známý to hrdinný agent naší rozvědky v rádiu "Svobodná Evropa", kde tehdy chystal na ni atentát, a byl také za to opěvován ve známé písni Josefem Laufrem.

Tahle čeleď brouků minaříků nám tu dělá problémy už dlouhá desetiletí.

Zvláště po tom sametovém podvodu, kdy se z nich stali brouci finančníci. Je to takový prazvláštní druh. Je příbuzný tesaříkům, kteří ničí krovy našich stavení. I takový kůrovec je proti němu úplný pitomec, protože žere jenom dřevo. Minaříci požírají rovnou celé domy, dokonce i areály budov i s pozemky. Také papír jim chutná. Jelikož jsou všežravci, rádi požírají státní i soukromé peníze. Budou to zřejmě příbuzní pružníkovců, neboť se pružně přizpůsobí jakýmkoli přírodním podmínkám, ba i společenskému režimu. Také mají hodně z hrdobců, oněch známých hovniválů, valících si svoji kuličku.

Ale nejzajímavější jejich vlastností je, že umějí měnit barvu dle okolního prostředí, stejně jako chameleoni. Svou původní rudou barvu lehce změní v modrou či oranžovou, někteří i v zelenou. K tomu všemu mají i vlastnosti mravenců, protože oznamují na centrálu veškeré informace o vhodné kořisti, ale také o svých nepřátelích a jejich záškodnické činnosti, což jim zůstalo z dob minulých. Pro ochranu svých pozic si zřizují ozbrojená komanda, která okamžitě likvidují ohniska odporu.

Velmi bedlivě sledují zejména jejich vědeckou instituci, zabývající se vývojem chemického prostředku, jenž by je dokázal vyhubit. Kdo totiž takovou zbraň vymyslí, stane se nositelem Nobelovy ceny.

Ačkoliv, teď mě napadá, že samotný Alfred Nobel takovou zázračnou sloučeninu už dávno objevil.

                                      Brouk minařík

        

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře