Aligátora se nebojíme

18. listopad 2014 | 23.23 |

 Zpráva z médií - Novinky.cz

17. listopadu 2014

www.novinky.cz/domaci/353710-nebojim-se-vas-vzkazal-zeman-demonstrantum.html

__________________________________________

Aligátora se nebojíme

Pavel Havlíček

Domníval jsem se, že druhohorní veleještěři na Zemi vyhynuli už před mnoha desítkami miliónů let.

Unikátní přírodní exemplář, který v nedávné době objevili archeologové při výzkumu poblíž Nového Veselí na Vysočině, mne však z tohoto omylu vyvedl. Skrýval se v několikametrové hloubce pod nánosy písku na dně pravěkého moře. Podle prvních odhadů vědců se zřejmě jedná o prehistorického aligátora, v našich končinách dosud neznámého.

Šok, který jeho objevem vědci utrpěli, byl navíc ještě umocněn tím, že nešlo o pouhou kostru, jak jsme v podobných případech zvyklí, nýbrž o dokonale zachovalého tvora.  Jeho tělo bylo potaženo šupinatou kůží, jež se nacházela v tak dobrém stavu, že připomínala dámskou kabelku značky Luis Vuitton.

Neobvyklý byl však zápach formaldehydu, který se kolem tohoto unikátního nálezu šířil. V něm bylo však nakonec objeveno rozluštění onoho tajemství.  Právě díky tomuto konzervačnímu roztoku, jež užívají vědci pro zachování živočišných tkání, jsme se mohli setkat s tvorem, pokládaným mylně za vyhynulého. Alkoholové jezírko, vytvořené v kapse druhohorního moře, nám tak dokázalo zachovat tento vzácný exemplář nejen v původním stavu, ale dokonce při životě!

Ano, přátelé, neboť on ze samé radosti, že znovu vidí světlo světa, náhle obživl! A hned se také pokusil nás vystrašit tím, že na nás vycenil své ostré zuby. A už za chvíli se dokonce snažil s námi žertovat, a tak na nás občas vybafnul.  Ale tenhle jeho humor byl takříkajíc předpotopní, a proto také nenacházel mezi lidmi příliš pochopení.

Nicméně aligátor se nevzdával, a říkal si, proč by se v téhle zemi, kde ještě nedávno vládnul Husák, nemohlo dostat k moci i jiné zvíře, daleko větší a unikátnější, než byl on. A nakonec - proč by se taky nemohl stát prezidentem, jako ten hnusný opeřenec?

A taky že ano. Čert ví, jak se to semlelo, ale on, jakožto přírodní unikát, se nakonec do toho úřadu přece jen dostal.  Jenže si přitom neuvědomil, že od doby jeho mládí se u nás leccos změnilo.

Třeba, že už tu nemáme komunismus, jako nedávno.

Ale on jakoby stále žil ve svém pravěkém oceánu. Napovídal ve své funkci takovou spoustu volovin, kravin a sprostot, že to v jeho sídle za chvíli nevypadalo jako na Hradě, nýbrž ve chlévě či  v bordelu. Z jeho tělních otvorů vypadávaly takové splašky, že jimi brzy zaneřádil dokonce i zámek Lány, proslavený kdysi čistotou nejen skutečnou, ale zejména mravní.

A to se se zlou potázal. Protože my nejsme žádní podomci, najatí k tomu, abychom věčně za někým uklízeli svinstvo, které za sebou trousí.

My jsme lidé, plní touhy vyčistit tenhle Augiášův chlév od smradlavého hnoje, který nám tu páchne už hezkých pár desítek let.

Chceme bydlet v čistém domě, který si nenecháme zaneřádit žádnými hnusnými zvířaty, a už vůbec ne prehistorickými tvory, jejichž doba skončila už před mnoha desítkami miliónů let.

Aligátore, nemusíš nás ujišťovat, že se nás nebojíš. My se tebe také nebojíme.

Prezident tu není proto, aby se ho lidé báli, ale aby ho milovali.
Aligátor 3
Unikátní exemplář prehistorického aligátora,
nalezený v Novém Veselí na Vysočině

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Aligátora se nebojíme saxána 18. 11. 2014 - 14:55