Není h...o jako h...o

13. listopad 2014 | 12.03 |

Zpráva z médií - Krajské listy

12. listopadu 2014

www.krajskelisty.cz/praha/6876-tak-trochu-pokrytectvi-prase-mrda-napsal-profesor-knizak-ted-to-vysvetluje-a-ztrefuje-se-do-prezidenta-prdel-hovno-prosoustat-to-je-pro-zmenu-knize.htm

__________________________________________

Není h...o jako h...o

Pavel Havlíček

Mnozí z nás si ještě pamatují televizní "Hovory H" s Miroslavem Horníčkem. Tento vzácný a duchaplný člověk tehdy rozmlouval nejen s diváky, ale i s dalšími lidmi, většinou podobného založení, které si pozval jako hosty. Na každé pokračování tohoto pořadu jsme se vždy těšili, protože jsme věděli, že se u něj vždy skvěle pobavíme a zasmějeme.

Byla to opravdu výborná zábava, sršící humorem a vtipem. A nejvíce nás k ní poutalo, že šlo o humor jemný a inteligentní, při němž pookřála naše duše při filozofických zamyšleních tak skvělých umělců, jakými Miroslav Horníček a všichni jeho hosté byli. Jmenujme třeba Zdeňka Svěráka a ostatní klasické cimrmanology, jako Radúze Činčeru a Jiřího Šebánka, dále třeba Miloše Kopeckého, či Julia Satínského s Milanem Lasicou.  A v neposlední řadě jeho skvělého kumpána z "Písařů", Jiřího Sováka.

Při vystoupeních těchto géniů českého humoru jsme se často mohli umlátit smíchy, a žasli jsme nad jejich tvůrčí invencí, která se dotýkala hvězd.

Dříve existovaly "Hovory H" dnes jsou to spíše "Hovory o H".

Hlavními prominenty těchto vystoupení však nejsou umělci, ale politici, a jejich "humor" není cílený, ale spíše nechtěný. Oni sami o něj většinou úmyslně neusilují. Zábavného efektu docilují spíše nevědomky ve snaze být originální či vzbuzovat dojem chytrosti, což se jim ovšem v převážné míře vůbec nedaří.

Ono totiž musí být člověku "shůry dáno". Buď mu kýžený talent Pánbůh nadělil, anebo nikoliv.

A jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere. Pokud má někdo dutou hlavu, a bude-li mu sebevíce dunět, nikdy nás ničím nezaujme ani nepobaví.  Toho by si měl být každý člověk vědom, a necpat se tam, kam nepatří. Ten, kdo něco opravdu umí, ten o tom příliš nemluví, naopak se vyznačuje velkou skromností a pokorou. Ale kdo chce mermomocí působit dojmem génia, dopadne nakonec jako úplný blb. To se nyní podařilo našemu panu prezidentovi, který napáchal svým jediným rozhlasovým vystoupením tolik škody, jako se jinému nepodaří ani za desítky let.  V normálním státě by po takovéto blamáži odstoupil z funkce, ale tomuhle to jeho nadutost nedovolí.

Ale člověk by si měl být vědom, co si může a nemůže dovolit, a tím více, pokud zastává tak významný post, jako je prezident republiky. Prostě - není h...o jako h...o. U některých lidí používání sprostých slov může být docela roztomilé, ale nesmí škodit. Třeba u našeho knížepána to už bereme jako součást jeho osobnosti. Naproti tomu kázání o slušnosti z úst pana profesora Knížáka mi připadá jako falešné. Protože ona zase ta sprostota nemusí být vyjádřena slovně, ale i vnitřně. A u některých lidí jejich honosné vyjadřování ještě neznamená, že jde o slušného člověka.

Pokud se v životě upřímně zasmějeme, měl by to být smích upřímný a osvobozující. Protože od toho tu přece sranda je, aby nám umožnila odreagovat se od starostí všedního dne.

Ale pokud u nás v rolích komiků vystupují politici, je to spíše smích útrpný, který nemá daleko k pláči.

Hovory z Lán 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Není h...o jako h...o saxána 12. 11. 2014 - 20:38