My nejsme lůza!

8. listopad 2014 | 23.50 |

My nejsme lůza!

Pavel Havlíček
 

Daniel Kroupa, filozof a bývalý politik

"Miloš Zeman mluví hrubým jazykem, zcela záměrně a cílevědomě, protože ví, že voličskou skupinu má v těchto vrstvách, které na to slyší."

*

Neslýchaný nářez, jaký nám nadělil náš "ctihodný pan prezident" v posledních "Hovorech z Lán", v nás vyvolal asociace na časy, jimž jsme chtěli dát už navždy sbohem.

Jeho předzvěstí už byl "dvojitý Brežněv", pověstný z dob našeho nerozborného přátelství se Sovětským svazem, naším vzorem, který uštědřil pan prezident při nedávném předávání "Řádu bílého lva" svému slovenskému příteli Ficovi. Jejich vřelé objetí nám přivodilo ono známé mrazení v zádech, které jsme tehdy v podobných chvílích prožívali. Před čtvrtstoletím jsme doufali, že se k nám tyto časy už nikdy nevrátí.

A vida, ono je to tu zase.

Jen místo Brežněva je tu jeho následovník Putin, a místo Kim Ir-sena jeho syn Kim Čong-un.

Pane prezidente, Vy, stejně jako on, nyní používáte hůlku. A dokonce nejen s malým, ale i velkým H. Stejně jako Vy, však silně pokulhává i Vaše chování v nejvyšší funkci našeho státu. Používat zde slova, začínající stejným písmenem, a další jim podobná, je naprosto nepřípustné a skandální.

Další vzpomínkou, kterou v nás nedělní projev prezidenta vyvolal, byl spouštěcí moment listopadové sametové revoluce, jímž bezesporu kromě masakru na Národní třídě byl také pověstný projev Miroslava Štěpána 23. listopadu 1989 k dělníkům v ČKD Sokolovo. Ten, ve snaze přiblížit se masám, pronesl památnou větu, kterou hodlal zapůsobit na dělnickou třídu, oporu komunistického režimu:

"V žádné zemi, ani rozvojové, ani socialistické, ani kapitalistické, neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident, nebo kdy má přijít, a kdo jím má být – a to se bohužel stalo!"

www.youtube.com/watch

Nato k jeho nesmírnému překvapení následoval mohutný projev nevole a volání "Nejsme děti!", a "Demisi, demisi!".
 **

Pane, nebo spíše soudruhu současný, nebo spíše dočasný prezidente!

My nejsme žádná lůza z hospod 4. cenové skupiny, jejíž způsoby se snažíte u nás zavádět.

Nenecháme se takto sprostě urážet někým, kdo se domnívá, že jeho moc nad lidmi je tak neomezená, že si může dovolit cokoli.

Uvědomte si laskavě, že svým hanebným vystoupením jste dehonestoval prezidentský úřad, v němž však mají právo být jen lidé, požívající úcty celého národa.

Nebudete nám kazit naše děti a stanovovat normy veřejné morálky, jež jsou nám naprosto cizí. Jsou to totiž způsoby, jakých užívá pouze společenská spodina.

Duchovní rozměry této čestné funkce nám kdysi stanovil prezident T.G. Masaryk, budovatel našeho státu a představitel humanitních ideálů, jemuž Vy ovšem nesaháte ani po kotníky, a přirovnávat se k němu je od Vás pouze neskonalá drzost.

Nikdo z nás není na tomto světě věčně.

A tím méně Vy ve svém prezidentském úřadě, jehož nejste hoden.

Proto Vás žádáme, abyste dobrovolně a okamžitě odstoupil ze své funkce.

Zeman-Fico ŘBL

Dvojitý Brežněv - pověstný záludný chvat, používaný u nás už v dobách komunismu

Kim Čong-il 1

Kim Čong-un, čínská "opora režimu" s hůlkou

Zeman-Putin 1

Miloš Zeman, česká "opora režimu" , rovněž s hůlkou a svým věrným ruským souputníkem

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: My nejsme lůza! inenaso 05. 11. 2014 - 16:37
RE(2x): My nejsme lůza! ceskawcela 05. 11. 2014 - 17:59