Klaus dostal za vyučenou

30. říjen 2014 | 21.56 |

Zprávy z médií -  idnes.cz

24. a 26. října 2014

zpravy.idnes.cz/vaclav-klaus-vzdelavaci-rada-dgb-/domaci.aspx

zpravy.idnes.cz/chladek-stahl-klause-z-pripravneho-vyboru-narodni-rady-pro-vzdelavani-1zw-/domaci.aspx

Klaus dostal za vyučenou
 

Pavel Havlíček

Klaus rada

vrattenamstat.cz/

Exprezident Klaus vypadal na předávání státních cen u příležitosti státního svátku jako zmoklá slepice.

A není divu. Před pár dny totiž dostal řádně za vyučenou, když byla odmítnuta jeho kandidatura na předsedu Národní rady pro vzdělávání, do níž se sám nominoval.

Ale ani my se tomu nedivíme, a je dobře, že se tak stalo. Bylo totiž už konečně zapotřebí dát tomuto neuvěřitelnému nabobovi a narcisovi na vědomí, že nebudeme stále skákat, jak on píská.

Protože už to, že se takovýto člověk vůbec stal prezidentem, bylo samo o sobě neštěstí. Ale jak se i po tak dlouhé době, jež uplynula od skončení jeho prezidentování, neustále stylizuje do role filozofa a málem národního hrdiny, to už volá do nebes.

To, co nám předvedl ve své funkci, nám jen dokázalo, že nikdy neměl ani morální, ani psychické předpoklady k tomu, aby byl prezidentem naší republiky.

Jediné, co mu lze mít za dobré, je jeho postoj k Evropské unii, který se ukázal jako prozíravý. To, že v tomto případě hájil naše národní zájmy, však dokonale znehodnotil mezinárodní ostudou, jíž se stala jeho pověstná krádež pera před očima celosvětové veřejnosti při státní návštěvě v Chile.

A svou neslavnou kariéru pak dovršil onou památnou a podvodnou amnestií, jíž prominul miliardové hospodářské delikty podvodníkům, jimž umožnil rozkrást veškerý národní majetek.

Tento člověk, který nás dokázal dokonale zdiskreditovat před celým světem, by nám nyní chtěl ukazovat, jak má vypadat naše školství?

Tento viník morálního bahna, jež u nás především jeho zásluhou máme, by nyní měl vychovávat naše děti?

Svým působením v roli prezidenta dokonale znesvětil odkaz svého dávného předchůdce T.G. Masaryka, jehož heslo "Nebát se a nekrást!" přetvořil na "Nebát se si nakrást!".

Kdyby o něm dnes tento náš velikán věděl, musel by se v hrobě obracet.

Je proto dobře, že se konečně našel někdo, kdo mu zcela jasně řekl, že tohle tedy nedopustíme.

Nenecháme si přece kázat o morálce někým, kdo nezná jiné hodnoty, než vlastní "velikost a genialitu", a ještě má tu drzost, že nám chce tento nesmysl vnucovat.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře