Pozor na stranické žvanily

5. říjen 2014 | 14.54 |

Pozor na stranické žvanily a demagogy aneb Kdo nás vykořisťuje!

                                                           Jan Berwid-Buquoy

starosta Caldr 1

21. 09. 2014

Kdyby socialisti a komunisti rozuměli hospodářství, nebyli by ani socialisty, ani komunisty. Karel Marx napsal čtyři tlusté knihy pod názvem "Kapitál" a nikdy žádný neměl. Neschopní levičáci obviňovali z řečnických pultů parlamentu kapitalisty, že prý "vykořisťují dělníky". Ve skutečnosti podnikatelé zajišťovali pracovní místa pro dělníky, aby z jejich daní mohli žít levicový parlamentáři a státní byrokracie. Bez kapitalistů a dělníků by tyto společenské třídy beznadějně umřely hlady. Kdo tedy vykořisťuje koho?

Nastala konečně doba, kdy jsou demagogové na ústupu a nahrazují je ekonomičtí odborníci. V globálním měřítku se často jedná dokonce o miliardáře. Naše století bude patrně obdobím konce politických ideologií a jakousi renesancí "blahobytu pro všechny" o kterém psal i mluvil již "otec německého hospodářského zázraku" Ludwig Erhard v polovině 20. století.

"Kapitalismus s lidskou tváří", aby přežil a mohl se reformovat, musí zbavit moci politické demagogy (partajní žvanily) a nahradit je kompetentními odborníky ve všech oborech lidské činnosti. Je rovněž nutné dbát na to, aby se do vládních lavic nedostávali "chudí lidé", jinak začnou okamžitě krást...

Kdo se nemůže prokázat legálně nabytým milionovým majetkem, znamená ve vrcholové politice bezpečnostní riziko a nemá tam co pohledávat. Aby se k milionům dostal, bude se tedy snažit je nakrást z vašich daní. Tím transparentně prokazuje, že ani hospodářství, ani politice nerozumí.

Dovolte mi, abych citoval Margaret Thatcherovou: "Problém socialistů je v tom, že jim nakonec dojdou peníze i těch druhých." Problémem komunistických vykořisťovatelů je navíc skutečnost, že umějí výborně žít zadarmo na úkor společnosti, kterou se snaží sami odstranit a existenčně zlikvidovat.

Vrcholný politik, bydlící na činži, který si nebyl schopen 25 let po pádu komunismu ušetřit alespoň na byt v soukromém vlastnictví, zcela transparentně prokazuje, že neumí zacházet s penězi, neboť doposud (mimo těch vašich) nikdy žádné neměl...

Vyvarujte se rovněž uvěřit barevným plakátům s jednou větou - ať vám slibují cokoliv. Ona fráze nikoho k ničemu nezavazuje a autor plakátu často ani sám neví, o čem mluví. Jedná se mu pouze o to, aby mohl dobře žít z vašich daní.

Dáte-li hlas "chudému" příživníkovi, může vás připravit až o 200.000 Kč měsíčně, aniž by pro vás nebo pro národ něco dobrého udělal, protože mimo "žvanění" nic jiného neumí. Mnoho lékařů, advokátů, malých živnostníků atd. se vydává na politickou dráhu. Důvod? Ve svých povoláních se neuplatnili a chtějí proto parazitovat na vašich finančních prostředcích. Kdo se vydává na dráhu vrcholové politiky a nemůže prokázat legálně získaný majetek alespoň ve výši pěti milionů korun, je dobrodruh a je nutné na něho pohlížet se zdravou nedůvěrou. S největší pravděpodobností vás bude vykořisťovat, aniž by mohl nabídnout jakoukoli hmatatelnou protihodnotu...

Když zchudnou bohatí, chudí umřou hlady anebo při nejlepším vegetují na hranici existence. To nám zcela jasně ukazují desetiletí "znárodňování" a "zestátňování" všech odvětví národního hospodářství. Zdá se, jakoby KSČM a někteří socialisté dělali vše pro to, aby opět nastala "rovnost v naprosté chudobě" coby symbol jakési "nejvyšší spravedlnosti". Proto nedejme demagogii žádnou reálnou šanci!

Nevěřte falešným "pravičákům". Tak např. ODS se dodnes vydává za "pravicovou" stranu, kterou nikdy nebyla. Velice dobře se prodávala kritikou bývalého komunistického režimu. Mnoho příživníků se tím roky velice dobře uživilo. Ve skutečnosti se v případě ODS jednalo o politické maloměstské seskupení, v jehož řadách byli nezřídka bývalí členové KSČ. Sám Václav Klaus se několikrát o členství v KSČ ucházel, ale neuspěl. Když "nadávání komunistům" vyšlo z módy a ODS měla skutečně začít řídit stát (Topolánek, Nečas), selhala na celé čáře a díky rozvaze i moudrosti českých voličů se nyní pohybuje na spravedlivé hranici okolo pěti procent.

Samozřejmě mezitím vznikla nová politická hnutí, která však doposud dostatečně neprokázala svojí kompetenci. Když však například vidíte na plakátě jakousi dámu držící v ruce koště s poznámkou "Vymetu celou Prahu z...", tak určitě uděláte nejlépe, když jí doporučíte, aby na tom koštěti co nejrychleji odletěla!

Jan Berwid-Buquoy 1

Jan Berwid-Buquoy


Politolog a historik působící v Česku a Německu. Narozen 26. 3. 1946 v Praze. Autor jedenácti knih literatury faktu. Nositel řady mezinárodních uznání. Od roku 2002 prezident Českého Institutu Mezinárodního Setkání (ČIMS) v Táboře. Majitel barokního zámku v Táboře - Měšicích. ČIMS spolupracuje s Nadací Konrada Adenauera v Praze a pořádá pro veřejnost na zámku osvětové přednášky z oblasti politiky, hodpodářství a kultury. Spolupracuje též s Nadací Ludwiga Erharda v Bonnu a Evropským parlamentem.

_______________________________________

Tak nás zase čekají volby - tentokrát komunální...

K tomuto článku není snad třeba nic dodávat.  Většina z politiků přichází do funkcí s jediným cílem - napakovat se, co nejvíce to půjde, a pak zmizet co nejrychleji, než se na ty špinavé čachry přijde...

Všechna ta stokrát obehraná hesla jsou jen zástěrkou jejich egoistického počínání, které nemá s prací pro blaho občanů naprosto nic společného...

Já si osobně myslím, že naši občané si už názor na politiky udělali sami.

Důkazem toho je fotogalerie volebních plakátů, kterou jsem nafotil  před pár dny v Praze.

                                                                                                                              Pavel Havlíček

volby 6        volby 5

Kéž by...                                                                        Já chcu koryto, vilu a tlupu blbců, kterým budu velet !

volby 7      volby 3

Chcu kariéru a prachy, vy idioti !                                    Příhodné místo pro politika - nad popelnicí

volby 1     volby 2

Krademe - no a co ?                                                         Krmenčík - vskutku trefné jméno pro politika

volby 4     volby 8

Bezkonkurenční vítěz soutěže stupidity - ČSSD      Ostatně si myslím, že někteří politici visí zbytečně nízko.

To my přece víme, že držíte spolu -                                Vždyť nahoře je přece mnohem více místa...

jenže každý táhneme na jiné straně lana !

www.k213.cz/Volebni-listek-z-Liberce

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Pozor na stranické žvanily r. vycpálek 28. 10. 2014 - 02:25
RE(2x): Pozor na stranické žvanily česká wčela 30. 10. 2014 - 08:07