S čím kdo zachází...

4. září 2014 | 23.07 |

Zprávy z médií - Novinky.cz

23. srpna 2014

www.novinky.cz/zahranicni/amerika/345683-zakladatel-kbelikove-vyzvy-se-utopil.html

www.novinky.cz/domaci/345707-ministr-chladek-si-v-ramci-boje-proti-als-na-hlavu-vylil-kbelik-vody.html

www.extra.cz/zakladatel-facebooku-vyzyva-miliardare-billa-gatese-aby-si-vylil-kybl-vody-na-hlavu-udela-to

______________________________________________

S čím kdo zachází...


  

Pavel Havlíček

ALS Bush

 Bývalý prezident USA Bush podporuje boj proti ALS

V poslední době mám stále častěji pocit, že svět se už úplně zbláznil.

A je to myslím tím, že lidé - nejenom u nás - podléhají stále více vlivu zpráv z USA, které v mnohém připomínají ty, co přicházely před lety z Ruska. Třeba tu, jak jakýsi mužik Ivan Kuzmič ze sovchozu "Rudý říjen" rozdojil kozla.

Mám už těchhle novinek plné zuby, a mám dojem, že jediným jejich účelem je odvést pozornost od palčivých problémů dnešní doby. A podlézavého a tupého napodobování našich našich "velkých vzorů" tady myslím už bylo dost. Kam jsme se s tímto našim vlezdořitismem dostali, je nám až příliš dobře známo, a neměli bychom to zkoušet podruhé.

Typickým příkladem je třeba i současné šílenství s poléváním se kbelíky vody, majícím za cíl upozornit na chorobu ALS, což je amyotrofická laterální skleróza - onemocnění mozku, způsobující degeneraci a ztrátu buněk centrální nervové soustavy, které ovládají vůlí ovlivnitelné svalové pohyby.

Oceňuji nesmírně dobře míněnou snahu mladíka Coreyho Griffina, který svou internetovou výzvou určitě přispěl k získání velkých finančních prostředků na léčení této smrtelné choroby. Jeho nápad byl však bohužel tak nešťastný, že voda, pomocí níž je získal, se nakonec stala smrtelnou pro něho samotného.

Současná světová finanční elita má bohužel hodně daleko k tomu, aby sama od sebe pochopila nutnost investovat do boje proti smrtícím chorobám, ale také třeba přispívat na boj proti hladomoru, odstraňování následků těžkých živelních pohrom a podobně.

Zatím světové velmoci pouze vedou zbytečné války, jimiž způsobují lidem utrpení a přinášejí smrt. Jejich problémy však zpupným a bezohledným světovládcům vůbec nic neříkají a starají se pouze o to, jak ještě více zbohatnout...

Kdyby současní multimiliardáři sami od sebe poslali občas alespoň něco za svých zbytečných miliard lidem, jimž hrozí smrt, udělali by mnohem lépe. Ale to lze od těchto zazobanců jen stěží očekávat, a tím méně od našich čelných představitelů a jiných zbohatlíků, jejichž konta se dotýkají nebes, zatímco jejich IQ se nebezpečně přibližuje nule.

Ti by si měli spíše místo lití vody na hlavu na ni sypat popel. Při své duševní úrovni jsou spíše schopni vymyslet ještě něco mnohem hloupějšího, než je tato idiotská móda. Třeba, že by si nasazovali igelitové pytlíky na hlavu.

U nich samotných bych však proti tomu osobně vůbec nic neměl. Kdyby se jich totiž aspoň pár přitom udusilo, rozhodně by nám žádná škoda nevznikla.

Spíše by se nám všem ohromně ulevilo...

igelitový pytlík na hlavu

Návod na řešení naší vnitropolitické krize

www.novinky.cz/zahranicni/346820-zena-si-pri-kbelikove-vyzve-tezce-poranila-pater.html

23. srpna jsem zde uveřejnil tento článek  o nesmyslném polévání hlav ledovou vodou. Čekal jsem, kdy to nějakého nadšeného idiota klepne, nebo se při tom přizabije. A už je to tady - jedna hysterická Angličanka se málem zmrzačila.

Kromě toho jsem se dozvěděl, že nadace, která tuto "dobročinnou sbírku" na boj proti ALS pořádá, z toho slušně  zbohatla, neboť z vybraných peněz odevzdala na tento účel sotva polovinu.

Lidské blbosti se prostě meze nekladou.

Viz minulé vydání pořadu ČT "168 hodin" - stopáž  13.36 - 20.01 min.

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/214411058250831/titulky

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: S čím kdo zachází... saxána 23. 08. 2014 - 10:27