Klaus za devět

1. srpen 2014 | 15.16 |

Klaus za devět

Pavel Havlíček


Už dlouhé čtvrtstoletí čekáme na to, co nám tehdejší novopečený ministr financí sliboval - nebe na zemi.

Slyším jeho optimistická slova jako dnes: "Když si nějakou dobu utáhneme opasky, dostaneme se za několik let na úroveň těch nejvyspělejších evropských zemí, jako Rakouska a Švýcarska."

Už dlouhé čtvrtstoletí si ty opasky utahujeme každým rokem o další dírku, a pořád ne a ne se dočkat slibovaného efektu. Zatímco vyspělé země si i přes postupující celosvětovou ekonomickou recesi svou úroveň udržují, a malé země bývalého východního bloku zaznamenaly alespoň jakýs takýs posun kýženým směrem, naše ekonomika zabředá do stále větších problémů.

Jejich základ položil právě tehdejší pan ministr svou originální verzí privatizace státního majetku, což zní sice hrdě, ale v podstatě se jednalo o jím posvěcenou loupež století, při níž se státního majetku zmocnila úzká skupina vyvolených lumpů, označovaných jím za "mladé a perspektivní podnikatele".

Jeden z nich, jistý Viktor Kožený, už prý přišel o všechno, co našemu státu ukradl, což je umění zajisté velmi vzácné. Například dokázat ukrást veškerou naši námořní flotilu i s korvetními kapitány, a prohrát ji v kartách, nebo jaké hazardní hry to vlastně tenhle lotr provozuje, to už vyžaduje opravdu veliký obchodní talent.

Nebo ten druhý řemeslník – Radovan Krejčíř. Ten je dnes dokonce mezinárodně stíhán za zpronevěru stamiliónů korun, a v Jihoafrické republice je mu připisováno kromě obřích finančních machinací i několik vražd.

A takových chytráčků, kteří s plným vědomím pana ministra financí a pozdějšího prezidenta Klause provedli onu tzv. reformu, jsou stovky. Vesměs se jedná o protřelé podvodníky mezinárodního formátu, v jejichž rukou skončil veškerý státní majetek z tzv. privatizace.

Těmto pár vyvolencům se skutečně podařilo si své opasky povolit. Ale je to naše chyba – neuvědomili jsme si, že pokud "nám" sliboval blahobyt, netušili jsme, že za tím slovem "nám" se skrývají pouze on a jeho věrní spoluhráči.

Když některým z nich začalo časem přeci jen poněkud téct do bot, pan prezident nelenil, a vyhlásil onu pověstnou "dílčí amnestii", jíž byla těmto individuím veškerá trestná činnost prominuta, a oni tak zůstali nepotrestáni, zatímco my, občané tohoto státu, jsme jimi byli bezostyšně a sprostě okradeni.

A proto si všichni musíme utahovat opasky i nadále, protože miliardové hodnoty nám byly nenávratně zcizeny, a o nějakém potrestání zlodějů a náhradě škod si můžeme nechat jen zdát. Ke všemu se maloobchodní ceny veškerého zboží neustále zvyšují, a nám se tak nedostává peněz ani na úplně skromné živobytí.

Podle dnešní čerstvé informace z médií nám však alespoň něco výrazně zlevnilo. Jsou to spisy páně prezidenta, jejichž cena se snížila z původních 300 Kč za svazek na pouhých 9 Kč! Tím byl překonán historický rekord, který dosud držel Jiří Paroubek a jeho manželka za jejich paměti v ceně 10 Kč za kus.

Tak vidíte, že nám pan prezident nelhal. Proto neváhejte a využijte vzácné možnosti zakoupit si všech 10 svazků za pouhých 90 Kč!

Máte opravdu výjimečnou příležitost - po Velké klausové loupeži se můžete stát i vlastníkem největšího propadáku století - Sebraných spisů Václava Klause.

Klaus - Klus

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře