Nenávist zatím vítězí nad Láskou

17. červen 2014 | 15.27 |

Nenávist zatím vítězí nad Láskou

Pavel Havlíček

Václav Láska 1

 Mgr. Václav Láska

Mgr. Václav Láska je příkladem člověka, pronásledovaného současným režimem za to, že se vytrvale snaží dosáhnout spravedlivého trestu pro lidi, odpovědné za zločiny, jimiž způsobili našemu státu nenávratné ekonomické i morální škody.

Lidská nenávist zatím vítězí nad člověkem Láskou.

Jeho příběh je krutou alegorií osudu našeho národa, který doufal, že toto jeho přání se stane skutečností - byl však ve své bohulibé víře krutě podveden a zklamán.

Zatímco Láska dělal svému jménu vždy čest, lidé, jež charakterizuje Nenávist, se snažili mu otrávit život, seč jim síly stačily.  A nepolevují v tom ani dnes.

Jejich snahou je tyto hrdiny dnešní doby znechutit nebo zlikvidovat, k čemuž používají všech možných i nemožných prostředků, to jest jejich neustálého dehonestování, pronásledování, a v krajním případě i těžkých zločinů včetně vražd.

V  bezohledné honbě za zbohatnutím chtějí zničit nejen advokáta Lásku, ale i lásku mezi lidmi a vůbec všechny jejich ušlechtilé vlastnosti, o něž nestojí a jenom jim komplikují život. Jediné, oč jim jde, je osobní blahobyt  - a toho chtějí dosáhnout všemi prostředky, přičemž jim není nic svaté  - zákon, vlastnická a lidská práva, ba dokonce ani život druhého člověka.

Slušní a odpovědní lidé jsou pro ně jenom překážkami v jejich snaze o vlastní obohacení. Žijí na jejich úkor, ničí je existenčně a mnoho z nich dokonce přivádějí do bezvýchodné situace, kterou pak někteří řeší sebevraždou. Tím ohrožují naše zdraví a životy a dopouštějí se zločinu proti lidskosti. 

Váleční zločinci, kteří se dopouštěli podobných skutků, byli za to po zásluze popraveni.  I v mírových podmínkách však podobní lidé zasluhují nejtvrdší trest, protože lidský život je nenahraditelný a neustálé prohlubování ekonomické krize zákonitě povede k válce.

Mgr. Václav Láska je jeden z mála statečných lidí, snažících se přes všechny překážky bojovat s korupcí a organizovaným zločinem v našem státě, ovládaném mafiány nejhoršího kalibru.

Dokázal se úspěšně vypracovat z pochůzkáře obvodního oddělení policie až na republikového vyšetřovatele a vedl týmy, vyšetřující krach IPB, či vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého, ale po mnoha šokujících  zklamáních se rozhodl od policie odejít. Ani později jako advokát nedosáhl naplnění svých záměrů a cílů.

Nabyl totiž dojmu, že policie ani justice není schopna efektivně a objektivně odhalovat ty nejzávažnější hospodářské kauzy. A nežli tu práci dělat špatně, tak raději vůbec.

Jak on sám říká:

"Na boj "osamělého vlka" už nemám ani věk, ani energii. Potřebuji spojence. I z těchto důvodů jsem rozhodl pro kandidaturu do Senátu. Pokud by se mi to podařilo, slibuji Vám, že se ze mě nestane kancelářská myš. Nikdy. S vědomím senátního mandátu v zádech (a všech výhod s ním spojených), se v první linii dál budu věnovat odhalování a potírání korupce v českých luzích a hájích.

Podpořme jej proto v jeho kandidatuře na senátora ve volbách, které se budou konat 10. a 11. října letošního roku.

Lidi jako on nezbytně potřebujeme k tomu, abychom konečně dosáhli toho, co bylo naším původním vysněným cílem - vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí.

Václav Láska 2

                                                   Mgr. Václav Láska

                                                                    * 4. 8. 1974, Rakovník

Kandidát do Poslanecké sněmovny PČR, advokát. V letech 1992–2003 pracoval jako policista. Jako elitní vyšetřovatel vedl policejní týmy objasňující krach Investiční a poštovní banky a vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Od roku 2003 byl advokátním koncipientem a v roce 2010 započal vlastní advokátní praxi. V roce 2003 stál u založení české pobočky protikorupční organizace Transparency International. Jako advokát figuroval či dosud figuruje v řadě "ready-made" společností, které založil a následně převedl na své klienty. Tým Václava Lásky provedl v roce 2012 analýzu části problematických smluv pražského dopravního podniku. Advokát Láska podal také několik trestních oznámení v případech podezřelých korupčních kauz s účastí politiků. Pravděpodobně nejznámějšími byla jeho trestní oznámení v kauzách Promopro, resp. v kauze údajného uplácení exposlanců Šnajdra, Tluchoře a Fuksy, prostřednictvím přidělení "trafik" ve státem kontrolovaných firmách. Václav Láska také působil v roli redaktora týdeníku Ekonom. Je autorem dvou detektivních románů. V roce 2013 kandiduje jako nezávislý za Stranu zelených do Poslanecké sněmovny PČR ve Středočeském kraji. Václav Láska je ženatý a má tři děti.

Profesní kariéra Mgr. Václava Lásky

Od 18 let pracoval v řadách Policie ČR. Začínal jako řadový policista na obvodním oddělení. Později pracoval jako asistent vyšetřovatele a posléze vyšetřovatel na Krajském úřadu vyšetřování se specializací na hospodářskou kriminalitu.

V roce 1999 nastoupil na Úřad finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS), kde vedl vyšetřování související s IPB a s Harvardskými fondy. Po zániku ÚFKOS v roce 2003 opustil řady policie, krátce pracoval v oblasti ekonomického poradenství a v roce 2007 působil několik měsíců také v bezpečnostní agentuře ABL.[2]

Od roku 2004 se věnuje právní praxi. V červenci 2007 zamítl ministr vnitra Ivan Langer Láskovu žádost o zbavení mlčenlivosti, jejíž schválení by mu umožnilo vypovídat v USA v kauze Viktora Koženého.[3] Podle mluvčí Aleny Vokráčkové byla důvodem "odlišnost právních systémů obou zemí".[3]

V roce 2011 analyzoval kauzu Promopro, podal ve věci trestní oznámení, které vedlo k zahájení trestního stíhání vysokých státních úředníků.

V roce 2012 prováděl prověrku smluvních vztahů Dopravního podniku hl.m. Prahy, která vyústila v řadu trestních oznámení na bývalý management podniku, advokáty a známé pražské podnikatele. Sám se však za tuto činnost stal terčem civilních žalob, trestních oznámení a kárných žalob. Za to, že za iniciátora údajné trestné činnosti v dopravním podniku Václav Láska označil advokátní kancelář Šachta & Partners, ho na základě stížnosti této advokátní společnosti potrestala Česká advokátní komora pokutou 200 000 korun.[4]Šachta & Partners na něj navíc podali další stížnost kvůli jeho výroku, že ministr Miroslav Kalousek lže, hrozí mu i vyškrtnutí z advokátní komory a tím znemožnění výkonu profese.

Při zaměstnání vystudoval sociální patologii na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové a právo na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval ve Středočeském kraji jako lídr Strany zelených.[5] Mandát nezískal, zelení sice ve Středočeském kraji získali druhý nejlepší výsledek ze všech krajů, ale ani tady nepřekonali pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do sněmovny.

Na sjezdu Strany zelených v Praze v lednu2014 oznámil, že tento sjezd je poslední, na kterém vystupuje pouze jako host a stal se členem Strany zelených. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2014 bude kandidovat v obvodu č. 21 – Praha 5 nejen s podporou Strany zelených, ale i KDU-ČSL.[6]

Václav Láska 4 kniha Advokát

Autogramiáda druhého vydání mé knížky Advokát bude ve středu dne 25.6. od 17 do 20 hod. v Kavárně Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Byť je samozřejmě i tato akce součástí mé senátorské kampaně, strašně rád tam uvidím každého, komu ta cesta na Prahu 5 bude stát za to, aby získal podpis do mojí knížky. Pokud pak ještě přidá třeba přátelské " Vole vydrž", budu v sedmém nebi.

Václav Láska 3 +Nečas Nagy

Novomanželé, radím vám dobře - važte si Lásky,  i když vám přináší četná příkoří!

My už jsme si vás totiž dávno vážit přestali, tak aby vám jednou  vůbec něco zbylo...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nenávist zatím vítězí nad Láskou +f+ 17. 06. 2014 - 16:21
RE: Nenávist zatím vítězí nad Láskou saxána 17. 06. 2014 - 16:40