Rozhovor s Donem Pařičem

31. květen 2014 | 17.30 |

 Zpráva z médií - Novinky.cz

31. května 2014

http://www.novinky.cz/domaci/337833-blazek-predstirame-ze-bojujeme-s-korupci-a-novinari-jeste-predstiraji-ze-nam-to-veri.html

Od zvláštních zpravodajů České Wčely  Marie Bodavé a Viléma Žihadla

Ve foyeru sněmovny jsme zastihli poslance Pavla Blažka (ODS). Je to bývalý ministr spravedlnosti, přezdívaný v Brně Don Pablo a v Praze Don Pařič. Druhou jmenovanou přezdívku dostal předloni v bulvárním deníku Blesk, když jej přistihli tamější redaktoři jenom pár dní poté, co vystřídal Jiřího Pospíšila ve funkci ministra spravedlnosti, jak se po celých sedm hodin oddává své alkoholické vášni v pivnici Lokál.

Blažkovi, přestože je místopředseda ODS, se též přezdívá "pan neviditelný". Je nevýrazný, avšak v minulosti o něm média informovala v zajímavém "kmotrovském" kontextu.

Pavel Blažek 3

Poslanec Pavel Blažek  (ODS)  v rozhovoru s naším redaktorem Vilémem Žihadlem

ČW:

Račte dovolit, pane poslanče, měl byste chvilku na rozhovor?

 

Blažek:

Zase ti odporní novináři. Jakoby nestačilo, že ve mně ještě nedávno hlodal ten Červíček, co ničil naše Lessy. Měli jsme tu dva policejní ředitele, a bylo to na ten bordel pořád málo. A teď do toho vtrhla ta Bradáčová-Cattaniová – člověk se nestačí ani posilnit v Lokále, jak se to tu furt mele. A šéf protikorupční policie Martinec zase poslal na jejího manžela tu sledovačku. Ono se to tu vyvraždí dřív, než stačíme zahájit ten protikorupční boj. Když jsem ještě ministroval, tak nám ta korupce tak pěkně klapala, a teď ji mám najednou potírat. To by se jeden z toho zbláznil, co všechno si ti debilové nevymyslí. Je to tu jenom samej tyjátr. Sranda okolo hnoje.

  

ČW:

Co vás tak rozrušilo, pane poslanče?

Blažek:

Ále, tady v parlamentu furt někdo něco předstírá. My předstíráme, že pracujeme, a oni předstírají, že nás platí. Kdybych přetlumočil průběh diskuse o tomto zákonu, tak my předstíráme, že bojujeme proti korupci, a někteří novináři zatím ještě předstírají, že nám to věří.  Všechny ty malé obce, na které jsme poslali NKÚ, a nevím, co tam ještě všechno pošleme, tak těch se bude týkat zveřejňování každé pitomosti.  Ale tam, kde opravdu prachy tečou a je nějaké rozhodování, tam si to lobbisti stejně ohlídají... Zveřejňují se nějaké smlouvy o tom, jestli se koupilo tolik a tolik toaleťáku nebo nekoupilo. Demokracii nám ale naopak ohrožuje právě ten "počátek nesvobodného rozhodování".

ČW:

Chápeme Vaše rozčilení, ale v čem spatřujete ten počátek nesvobodného rozhodování?

Blažek:

Mám toho dost. Oni by tady chtěli rozhodovat o tom, kdy máme přijít do práce, jak dlouho tam máme být, kdy a co máme projednávat. Ani člověk nemá čas se věnovat něčemu rozumnějšímu, třeba dát si pár panáků v baru,  pořádnej oběd, nebo si pokecat o ženskejch a ne o těch hnusnejch paragrafech, kterejch už mám plný zuby. Taková blbost - smlouva na dodávku toaletního papíru! Copak na tom záleží? Za mého ministrování jsme takové pitomosti neřešili. Všechno bylo předem dohodnutý, a nikdo se neobtěžoval se zabývat takovýma prkotinama.

ČW:

A kam vláčíte tu obrovskou bagáž?

  

Blažek:

Dneska mě už definitivně dožrali. Balím si kufry a končím. Znám spoustu lepších podniků, kde je mnohem příjemnějc. Přece mi někdo nebude omezovat osobní rozhodování. To bych se za chvíli nemoh ani....

ČW:

Copak, pane poslanče? Kam běžíte?

  

Blažek:

Ale  - teď už nikam... Teď už asi tu smlouvu na ten toaleťák podepsat nestihneme...

Pavel Blažek 4

A pak už jsme pana poslance nedohonili....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře