Skandál v cirkusu Nagy

22. květen 2014 | 14.12 |

Zpráva z médií - idnes.cz

22. května 2014

   

zpravy.idnes.cz/policejni-zaznam-konverzace-nagyove-a-necase-fno-/domaci.aspx

____________________________________________________

Skandál v cirkusu Nagy

Pavel Havlíček

Lidé v našich městech a vesnicích, kam nedávno zavítal cirkus Nagy, mohli být ještě před pár měsíci svědky velkolepého představení, v němž byli k vidění nejen cirkusoví umělci všeho druhu, ale i celá řada cvičených zvířat. Bylo zde možno spatřit například známé duo artistů na volné hrazdě Mazánek - Kolibřík, při jejichž veletočích se člověk až bál, zda mu nespadnou do piva. Ale Kolibříkova vysokohorská průprava a Mazánkovy zkušenosti z automobilových ralley jsou zárukou toho, že při jejich šikovnosti se jim žádné neštěstí nemůže přihodit.

Zajímavý byl také výstup kapesního zloděje Drábka, který obcházel publikum a okrádal je o peníze. A tomu, u koho je nenašel, nenápadně a nevratně odcizil hodinky, šperky, či kreditní karty.

Největší atrakcí cirkusu Nagy byli však žongléři. Bravura, s níž předváděli ekvilibristiku a eskamotáž, kde létaly balónky, kužele, hořící pochodně a slova v tak zuřivém rytmu, až všem oči přecházely, byla vskutku obdivuhodná. Zvláště úctyhodné však bylo to, jak dlouho s nimi dokážou pohazovat, aniž by se přitom unavili. Při slovní eskamotáži, takzvané obstrukci, byli například schopni přečíst klidně i celý Starý zákon. Není divu, že při délce některých vystoupení už někteří diváci usínali, a dokonce i samotní členové cirkusového souboru odcházeli do baru, aby zde doplnili pohonné hmoty a obnovili hladinu alkoholu v krvi.  

O přestávce proběhla ochutnávka žaludečního likéru Hegermeister, který však u některých návštěvníků způsobil žaludeční potíže, a museli proto představení předčasně a spěšně opustit.

Po pauze byli artisté už přece jen poněkud zmoženi, a tak za ně zaskočila cvičená zvířata. Mohli jsme jich sledovat celou plejádu. Mluvící papoušky, slony v porcelánu, plivající velbloudy, hýkající oslíky i řvoucí paviány. Sama paní ředitelka pak předvedla skvělé číslo s cvičenými pudlíky, kteří na její povel předváděli psí kusy. Váleli sudy, skákali, metali kozelce a salta, přesně, jak je to paní ředitelka naučila. Po každém zdařeném kousku dostal pejsek pamlsek, a za ten by každý z nich dal život.

Mezi jednotlivými čísly programu vždy diváky bavila světoznámá klaunská dvojice Jeliž - Vyliž. Svá čísla měli založená na tom, že jeden byl slušný a hloupý, a druhý sprostý a vychytralý. Prostě něco na způsob oněch dvou medvídků ze seriálu večerníčků "Setkali se u Kolína". Jelikož tím v podstatě skýtali obraz naší společnosti, polovina diváků - těch sprostých - jim aplaudovala, a druhá polovina - těch slušných, jim nadávala. A to dokonce tak, že klaun Vyliž musel po představení dát občas některému drzému divákovi přes hubu.

Tato jeho častá extempore měla sice dost nepříznivou odezvu v tisku, ale to, co nyní vyšlo najevo u jeho kolegy Jeliže, to už přesáhlo veškeré meze. Provalilo se na něj totiž, že je vyznavačem sadomasochismu, a slouží jako sexuální otrok domině - ředitelce cirkusu Nagy.

Veřejné pohoršení, které toto děsivé odhalení způsobilo, zatím u nás nemělo obdoby.

Zaplaťbůh, že se tento neslýchaný případ odehrál jen u cirkusu.

No představte si, kdyby takový skandál, jakého jsme nyní svědky, propukl třeba ve vládě!

Nečas a Nagyová 2

Tajemství maringotky cirkusu Nagy - paní ředitelka Nagyová jako domina se svým  otrokem - klaunem Jeližem

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře