Já nic, já trafikant

17. květen 2014 | 08.12 |

Zpráva z médií - Novinky.cz

16. května 2014

www.novinky.cz/domaci/336419-exposlanci-ods-pry-byli-v-kauze-nagyova-uplaceni-penezi-od-rittiga.html

www.novinky.cz/krimi/336535-nagyova-rittigovi-neopoustim-stare-zname-pro-nove.html

__________________________________

Já nic, já trafikant!

Pavel Havlíček

Když jsem byl ještě malý kluk, chodil jsem tatínkovi pro noviny a cigarety do trafiky u nás v Praze na Ořechovce. Prodával je tam člověk, který vypadal jako kouzelný dědeček z pohádky.

Dodnes ho vidím před sebou. Byl to velmi slušný a vždy dobře oblečený starý pán, který kdysi bojoval za císaře pána a jeho rodinu, a v jedné z bitev přišel o nohu.  Jelikož císař pán byl uznalý a svých statečných vojáků si vážil, přidělil mu jako válečnému invalidovi trafiku. A on byl také na to patřičně hrdý, neboť na vývěsním štítu stálo:  

TRAFIKA - Vál.

inv. Josef Beneš - Noviny, časopisy, tabák, cigarety, známky, kolky.

Jako správní rošťáci jsme se ho občas s kamarády zeptali, jestli opravdu zná ty kykolky, když to má venku na té ceduli napsáno. Ale on nás ani nepřetáhl holí, ani nevyhnal z krámku, protože to byl velice slušný člověk, a držel se hesla:  "Náš zákazník, náš pán" -  a tak jsme těmi pány byli i my, i když jsme tenkrát málem ani nedosáhli na pult.

A představte si, že se mi po těch letech ještě podařilo najít fotografii pana Beneše i s jeho paní. Věděl jsem totiž, že paní Dagmar Hochová, přední česká fotografka, tuhle krásnou fotku kdysi udělala. A jelikož to byla známá mojí matky, velmi ráda fotila děti a bydlela nedaleko nás, dostalo se mi té cti mít od ní taky jednu fotku. Ještě ji mám schovanou.

Trrafikant Josef Beneš s paní

 Náš starý pan trafikant - vál. inv. Josef Beneš s chotí                            foto: Dagmar Hochová

Od té doby se však mnoho změnilo, a dnes tu s námi žijí docela jiní lidé. Těch slušných, které jsem jako dítě znal, velmi ubylo, a zároveň s nimi odešel i svět, v němž žili poctiví a ctihodní lidé.

Trafikant Beneš měl to štěstí, že osobně zažil takové velikány, jakými byli  T.G. Masaryk, nebo jeho jmenovec Edvard Beneš.  Ale měl i smůlu, že ještě stačil zažít i smutný konec naší první republiky, jejímiž byli čelnými představiteli. S ní totiž odešly veškeré naše ideály, které jsme do ní vkládali s nadějí, že vybudujeme stát, kde nám budou vládnout lidé, jimž jsou spravedlnost a právo svaté, a celý svůj život zasvětili humanitním ideálům.

Namísto toho jsme se však po válce dočkali jen nástupu komunistů, kteří je nahradili pokryteckou "proletářskou" ideologií marxleninského typu, která však nebyla ničím jiným, než jednou velkou tragikomedií, na níž doplatilo už několik generací, a která pokračuje dodnes.

Podařilo se jim vymýtit z lidí slušnost, pokoru a ohleduplnost, které nahradili sobectvím, bezohledností a sprostotou. Ušlechtilost ducha nahradili honbou za osobním prospěchem a hmotnými statky.

Opuštěním našich původních cílů a ideálů se však nyní vracíme do pohanských dob, kde platí pouze zákon silnějšího a zákon džungle.

Důsledky této morální a mravní katastrofy, která nástupem komunistů a jejich dnešních pohrobků k moci nastala, sklízíme tak v děsivé míře dodnes, a čím dál, tím více na nás doléhají.

Každým dnem se stále hlouběji propadáme do bídy nejen duševní, ale především hmotné, což každý z nás, slušných lidí, na sobě stále více pociťuje.

A zatímco my se potýkáme s tím, zda vůbec přežijeme, novodobá vládnoucí cháska si užívá nakradených miliard ve svých přepychových haciendách, a vysmívá se ubohému plebsu, který sama svou hamižností a nenažraností do jeho chudoby a beznaděje přivedla.

Bývalý mašinfíra a pozdější  vládyfíra Stáníček Gross se nám obrací ke Kristu, ale ani jej přitom nenapadne, aby se, stejně jako jeho učedníci, vzdal veškerého hmotného majetku.

Mzdová účetní Nagyová ovládá vojenskou kontrarozvědku, estébák nahradil chemika ve funkci ministra financí, umělec řádí jako ministr obrany, trafikanti pomohou cirkusovému klaunu postavit šapitó a ještě za to dostanou výnosná místa a milióny, a všechen tenhle zlodějský kabaret platí kmotři za svých nakradených miliard, komentujíce to slovy:  "Zoufalí lidé dělají zoufalé činy".

To by chudák pan trafikant Beneš, dejž mu Pánbůh lehké odpočinutí, na své následovníky zíral. Myslím, že by je tou svou holí s chutí přetáhl.

Tedy páni kmotři farizejští, co je moc, to je moc.

Takováhle moc - ta ať rychle umře na zlou nemoc.

Fuksa, Šnajdr, Tluchoř

Novodobí trafikanti:  Fuksa, Šnajdr, Tluchoř 

Rittig 5

Lobbista Ivo Rittig odchází od Obvodního soudu pro Prahu 5 

( Pozor!  Čelem vzad!  Pochodem vchod! )

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Já nic, já trafikant +f+ 18. 05. 2014 - 13:28
RE(2x): Já nic, já trafikant ceskawcela 20. 05. 2014 - 08:52