Vrcholná drzost vrchnosti

14. květen 2014 | 18.28 |

Zpráva z médií - 14. května 2014

www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/272653-cd-chteji-tisice-po-pozustalych-sebevrahu-a-zaroven-vyplaceji-miliony/

_________________________________________________

Vrcholná drzost vrchnosti

Pavel Havlíček

Přímo klasickou ukázkou výsměchu všem slušným občanům je chování Českých drah v případu sebevraždy zpěvačky Ivety Bartošové.

Vyžadování finančních náhrad po pozůstalých sebevrahů je vrcholně nemravné a neetické.

O tom, jak těžce to prožívají jedni z nich, jimž se takto zabil otec, vypráví shora uvedená reportáž ČT.

Nebýt těchto náhodných informací, nikdy bychom se nedozvěděli, jaké u nás máme zákony a interní předpisy, a jak nemorálně se dokážou chovat čelní představitelé takového bolševického molochu, jakým jsou České dráhy. Je totiž všeobecně známo, že ředitelství ČD bylo vždy skládkou nejhorších stranických papalášů, jejich manželek  a hnízdem zlodějů, a tuto svou pověst zjevně neporušuje ani dnes.

Typický pro tuhle situaci byl onen odznáček KLDR, který si současný generální ředitel ČD Daniel Kurucz "zapomněl" na klopě saka při slavnostní cestě salonním vozem Frantíška Ferdinanda d ‘Este.

Je to zároveň příklad bohorovnosti a rozmařilosti, s jakou si vyplácejí své statisícové platy a miliónové zlaté padáky, aby pak vymáhali směšné částky na nešťastných pozůstalých, truchlících nad ztrátou svých nejbližších.

Ohánět se v tomto případě zásadou "řádného hospodáře" je nejenom nesmyslné, ale i neslýchaně drzé a zpupné, což je typická vlastnost novodobých zbohatlíků, kteří se nám tím jen smějí do očí.

Jakoby nám tím chtěli říci: "Chtěli jste kapitalismus? Tak tady ho máte, tak koukejte makat, držte hubu a koukejte poslouchat své šéfy, jimiž jsme tu vždycky byli my, a také jimi zůstaneme -  na věčné časy, a nikdy jinak!".

Současný generální ředitel ČD se ničím neliší od svých předchůdců, a jakékoli žvásty podobného druhu, jako ten o řádných hospodářích, si tento kozel zahradník může strčit za klobouk. Jeho jméno nám tak může maximálně pomoci radou, jak klít a přitom nehřešit, a to inovační nadávkou: "Kuruczifix!" v případě nespokojenosti se službami ČD.

Nemůžeme se proto ani divit, že ztráta v osobní dopravě vloni dosáhla téměř 1,8 miliardy korun proti 517 miliónům v roce 2012.

Dokud budou ČD s námi hrát betla s takovými esy, jako Zeleným a Žaludou bez kulí, pak nikdy nedostanou tito zloději červenou.

A jakpak by se ostatně v Českých drahách nekradlo, když náměstkem pro ekonomiku je zde Pavel Krtek, což je přece znamenitý tunelář.

Pak se ani nemůžeme divit tomu, že "ombudsmanem" ČD může být třeba i bývalý ředitel ZOO Praha Petr Fejk, který rovněž odtud odešel s dvaapůlmiliónovým zlatým padákem.

Vždyť kdo jiný by se tam o ty krtky a hraboše lépe staral, že?

Daniel Kurucz 1

Vypasený novopečený pan generální ředitel ČD Daniel Kurucz na slavnostní projížďce salónním vozem Ferdinanda d'Este.

Škoda, že nejel do Sarajeva.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře