Estébák hrdinou

6. květen 2014 | 20.55 |

Zprávy z médií

www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Slavny-akter-17-listopadu-Jsem-hrdy-ze-jsem-byl-StBak-Bez-nas-by-rezim-nepadl-Dnesni-rise-zla-se-zhrouti-317822

freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1697-ludvik-zifcak-mrtvy-student-smid-vzpomina-na-listopad-slo-nam-o-vymenu-spicek-uvnitr-ksc.aspx

_______________________________________

Estébák hrdinou

Pavel Havlíček

     Definitivní konec veškerých pochyb o sametové revoluci přináší její přímý účastník, a jeden hlavních organizátorů této události, bývalý agent StB Ludvík Zifčák, který tehdy představoval na Národní třídě "mrtvého studenta" Martina Šmída.

    Jeho výpověď je jenom smutným konstatováním toho co se tenkrát vlastně u nás odehrálo. Potvrzuje tím jen to, že tenkrát nešlo o žádnou revoluci, ale o nezdařený stranický puč.

    Ludvík Zifčák je na svou příslušnost k StB a řídící roli v tehdejších událostech hrdý, a mimo jiné to hodnotí těmito slovy:

Já nemám co měnit na svých názorech.

Ten, kdo jenom trochu používá mozek k myšlení, musí logicky dojít k tomu, že bez nás, tedy StB, by se v tomto státě nic nezměnilo. Pár studentíků by se vykřičelo, pár opilých disidentů by bylo pozavíráno. Třeba půl roku bez divadla a kultury bychom se jistě také obešli. Ale vždycky by se našli herci, kteří by rádi hráli, a ti co trucovali, by po čase s pokorou přišli a prosili o sebemenší role. Nedělejte si iluze o nějakém povstání nespokojených občanů, protože to bohužel v Československu neproběhlo.

     Jeho výpověď by nám měla být velkým varováním před jakýmikoli iluzemi při hodnocení událostí, odehrávajících v tomto státě, který neřídíme my, občané, ale preferovaná skupina lidí, sledujících výhradně své osobní cíle.

    Novodobí zbohatlíci mohou dnes poděkovat neschopnosti frakce KSČ, která měla původně moc převzít. Stihli včas převléknout kabáty, zaujmout předem pečlivě připravené pozice, a tak se mohli stát novodobými kapitalisty, ovládajícími a okrádajícími nás všechny, občany tohoto státu.

    Ale oni se přece rekrutovali z téže politické strany, které sloužil Zifčák.  Strany, která si po čas své existence vybudovala bojovou strategii a početnou síť spolupracovníků, protkanou všemi vrstvami společnosti. Strany, která měla technologii moci propracovanou do nejmenších detailů.

   Měli jsme s tím počítat, a nenechat se unést falešnými idejemi bez reálného základu, natož s nimi vyjednávat. S nepřítelem se nejedná, toho je třeba porazit, a to dokážou jen lidé, schopní nejen planých slov, ale především činů - a těch u nás po mnoha letech nadvlády komunistů u nás už mnoho nezbylo. Po našich zkušenostech jsme přece museli vědět, že se jim nedá věřit ani nos mezi očima.

    Už Gottwald přece říkal: "Důvěřuj, ale prověřuj!". Naší největší chybou bylo, že jsme příliš důvěřovali lidem, kteří se pak ukázali v docela jiném světle. Příště buďme obezřetnější, a vybírejme lépe, abychom se nedočkali podobných konců, jako dnes. Ztratili jsme životní šanci zbavit se komunistů, a teď se jí hned tak dočkat nemusíme.

    U nás je čestných a statečných lidí opravdu málo, a pokud tu nějací jsou, jsou režimem pečlivě sledováni a likvidováni, protože jsou mu nebezpeční. Známe přece dobře totálně zdecimovaný charakter valné většiny našich lidí, kteří dávno ztratili vlastnosti, které nás kdysi šlechtily - národní hrdost, statečnost a ušlechtilost.

    V dávné historii jimi český národ oplýval, ale dnes z nich v nás nezbylo už téměř nic. Dnes mezi lidmi vládne naopak nenávist, sobectví, chamtivost, udavačství a přisluhovačství.

    Ono stačí, že spousta podobných kariéristů si z nás dnes a denně dělá kašpary ve svých výnosných politických funkcích.

    Ale abychom byli svědky toho, jak bývalý agent StB a dnešní bohatý hoteliér ze sebe dělá hrdinu, statečně bojujícího za sociální jistoty a práva občanů, to je už snad trochu příliš!

Zifčák 1

Ludvík Zifčák, jeden z hlavních organizátorů "sametové revoluce"

P.S.:

A tento dovětek už snad ani nepotřebuje komentář - Zifčák mezi kandidáty do Evropského parlamentu

www.snked.cz/clanky-astrolog-kaskader-nebo-herci-chteji-za-cesko-do-bruselu.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Estébák hrdinou justin 09. 07. 2015 - 15:41