V listopadu 1989 nezvítězila ulice, ale Ulčák

25. duben 2014 | 09.57 |

Zprávy z médií

http://zpravy.idnes.cz/kdysi-vedl-svazaky-ted-taha-za-nitky-martin-ulcak-po-20-letech-promluvil-1ms-/zpr_archiv.aspx?c=A091119_092800_kavarna_bos

http://ekonomika.idnes.cz/sazka-vyplatila-stamiliony-za-poradenstvi-firme-martina-ulcaka-pw9-/ekonomika.aspx?c=A111012_094505_ekonomika_hro

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/242679/ruda-garda-i-necekany-host-kmotr-kdo-vsechno-dorazil-na-pohreb-komunisty-stepana.html

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-59610530-do-sokolovske-uhelne-se-chysta-vstoupit-ulcak-mel-by-ziskat-30-procent

www.parlamentnilisty.cz/zpravy/armada-po...e-moc-nemluvi-316441

_____________________________________________

V listopadu 1989 nezvítězila ulice, ale Ulčák

Pavel Havlíček

Vážení občané,

    přestaňte prosím definitivně věřit tomu, že v listopadu 1989 u nás padl komunismus a nastal čas svobody a demokracie.

    Opusťte konečně své sny a iluze, přijměte smutnou realitu, a snažte se o to, abychom zachránili, co se ještě zachránit dá.

    Spravedlnost si žádá, abychom konečně potrestali viníky onoho odporného podvodu, spáchaného na milionech slušných a poctivých občanů státu, kteří už měli dost komunistických zločinů, a byli plni touhy s jejich viníky definitivně skoncovat.

    Namísto toho skoncovali oni s námi. Nezvítězila ulice, ale Ulčák a jemu podobní bývalí protagonisté komunistického režimu. Tuto tragickou frašku režírovali úplně jiní lidé, než jsme si původně mysleli. Přiznejme si to, ačkoli to pro nás není snadné, a věnujme nyní veškeré naše síly k nápravě věcí veřejných.

    Jak jsem vám už minule naznačil, nešlo zde o žádnou "sametovou revoluci", což už ve své podstatě je protimluv, ale o pouhý vnitrostranický puč, který sloužil pouze k výměně stráží, a zrůdnost podstaty komunistického režimu se zde projevila v plné nahotě. Poznali jsme tak, čeho všeho je schopen.

    Silně jsme podcenili protivníka, který zneužil své moci k tomu, aby ovládl nejenom veškerou ekonomiku této země, ale tragicky poničil i veškeré mravní a morální kvality, kterými kdysi náš národ oplýval.

    Z myslících lidí učinil neškodné a pokroucené kreatury, schopné pouze vykonávat jejich příkazy, přisluhovat a poklonkovat jim za mrzký jidášský groš. Mnozí neváhali udávat a obětovat své přátele, jen aby uspokojili svou touhu po osobním prospěchu. K tomu se zde vždy najde spousta ochotných a všeho schopných lidí, oplývajících těmi nejhoršími lidskými vlastnostmi, jaké si lze představit.

    Těch, kdo jsou odhodláni se současným stavem něco dělat, je zde bohužel velmi málo, a obávám se, že ani v budoucnu jich více nebude. Většině lidí je totiž bližší mít klid a nohy v teple, než aby riskovali problémy, které musejí nést na svých bedrech ti, kdo se s tím nehodlají smířit.

    Jestliže má dnes ještě někdo nějaké iluze o morálních kvalitách velké většiny našich spoluobčanů, měl by být tím bahnem, které dnes vyplouvá na povrch, definitivně vyléčen.

    Pokud to však dnes vzdáme, zahrabeme se do tohohle marastu ještě na pěkných pár desítek let.

    A pokud se neprobudíme ani zítra, bude budoucnost tohoto národa už navěky pohřbena.

Martin Ulčák 2

Martin Ulčák,  hybatel sametové revoluce - bývalý předseda ÚV SSM, dnes úspěšný velkopodnikatel a miliardář

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře