Pane Jakle, je to takhle

17. duben 2013 | 22.49 |

Pane Jakle, je to takhle

Pavel Havlíček

Zpráva z tisku - 16. dubna 2013

Bývalý prezident Václav Klaus vrátil medaili, kterou mu na protest proti novoroční amnestii poslal strážník z Třebenic na Litoměřicku Tomáš Rotbauer. Klausův spolupracovník Ladislav Jakl v průvodním dopisu muži napsal, že si medaili zaslouží, neboť ji za zadržení pachatelů dostal jako ocenění od společnosti. Rotbauer v reakci uvedl, že medaili již Klausovi vracet nebude a patrně ji vydraží pro charitu.

"Svou medaili jste nedostal jako nějaký osobní dárek. Je to ocenění od naší společnosti. Proto se nemá vracet, jako vracejí zhrzení milenci dopisy své bývalé milé," napsal Jakl v dopise, který bývalý prezident zveřejnil na svých webových stránkách.

Amnestie je sporná vždy, připomněl Jakl

Rotbauer v uniformě působí už 14 let. Začínal u litoměřické městské policie, pak sloužil u vojenské policie. Nyní devátým rokem dohlíží jako jediný strážník na Třebenice a okolí. Podle deníku pochytal 140 celostátně hledaných lidí, mnoho nebezpečných násilníků a zlodějů. Jakl v dopise strážníkovi uvádí, že amnestie je vždy sporným gestem, protože vždy odpouští tresty některým viníkům. Klaus podle něj prominul jen drobné tresty.

"Jestliže tyto drobné tresty obdrželi pachatelé, kteří si ve Vašich očích zasloužili trest vyšší, není to problém amnestie, ale našeho trestního práva a justiční praxe," napsal Rotbauerovi.

"Pokud se hovoří o drobných trestech, pak je to výsměch všem lidem," řekl Novinkám Rotbauer a připomněl 18 kauz, kdy ujdou trestu lidé, kteří podle něj rozkradli milióny. "Panu Klausovi bych přál projet se s každou hlídkou," dodal s tím, že dopadení pachatelé jsou nyní na svobodě a věnují se trestné činnosti dál.

Poslední kapkou, která Rotbauera k jeho gestu dohnala, pro něj podle listu zřejmě bylo zjištění, že jeden z vykradačů hrobů, které dopadl, se díky amnestii ocitl na svobodě a okamžitě se ke své "práci" vrátil. Amnestii strážník pokládá za vlastizradu.

"Propuštění těchto osob rozhodně nebylo znevážením práce policistů. Díky policistům byl vynesen výrok o vině a dotyční dobře vědí, co je čeká, pokud se nepoučí," míní ale Jakl.

Patrně jste pod vlivem "neobjektivních médií"

Pokud prý Rotbauerovi, patrně "pod vlivem neobjektivních médií", vadí aboliční část amnestie, měl by vědět, že se jednalo výhradně o případy, kde již nejspíš nebyla žádná naděje na nalezení spravedlnosti, uvedl Jakl. Také politici mají podle něj různé názory a vydávají různá rozhodnutí, která se někomu líbí, někomu ne.

"I amnestii bylo možné vyhlásit jinak, jindy nebo vůbec ne. To ale neznamená, že zvolené rozhodnutí je nepřijatelné a jiné je jediné správné," napsal Klausův spolupracovník.

"Medaili Vám pan Václav Klaus vrací zpět, protože si ji zasloužíte. Na politické gesto ovšem máte právo. A nejspíš se vám za něj dostane i přiměřené pozornosti těch médií, která kampaň kolem amnestie vyvolala," uzavřel Jakl dopis strážníkovi.

                     

Pane Jakle, je to takhle:

Pan Rotbauer je čestný a pracovitý člověk. Svou práci vykonával poctivě, a snažil se o to, aby její výsledky byly také někde vidět. Jelikož celý život sloužil u policie, bylo jeho povinností chytat lumpy – zloděje, násilníky a vrahy. A počínal si velmi dobře, o čemž svědčí výborné výsledky jeho práce. Pochytal jich za celý život víc než dost, a odměnou za to byl dobrý pocit z toho, že zbavil naši veřejnost kriminálních živlů, které by jinak působili škody na majetku a životech poctivých lidí. Jenže tuhle radost mu zkazil prezident Klaus tím, že svou prapodivnou amnestií propustil na svobodu ty, kteří seděli zcela oprávněně za své činy v kriminále, a mezi nimi i ty, které zatknul pan Rotbauer.

Ale nejen to. On dokonce propustil i mnohem horší zločince. Byli to jeho kamarádíčkové, kteří po celou dobu jeho vlády páchali trestnou činnost tím, že rozkrádali státní i soukromý majetek po miliónech i miliardách, a to vše za jeho plného vědomí. Během kupónové privatizace, jejímž byl duchovním otcem, vykradli také všechny privatizační fondy, jejichž akcie ve slepé důvěře skoupili i řadoví občané našeho státu. Jak to všechno dopadne, to bylo od samého počátku jasné všem jejich zakladatelům typu Viktora Koženého, kterého prezident Klaus vyhlásil za vzor mladého úspěšného podnikatele. Jediný, kdo netušil zradu, byli drobní akcionáři.

Ti prostí občané doufali marně, že na tom také něco vydělají, a vedeni touto vidinou skoupili každý aspoň nepatrný podíl, nevědíce, že pouze plní kapsu všem těmto podvodníkům, rekrutujícím se vesměs z řad bývalých stranických papalášů nebo jejich potomků, kteří jediní měli přesné instrukce, kam investovat, a také kapitál, k tomu potřebný.

Tím byla spáchána loupež nikoli století, ale přímo tisíciletí. Bylo to dílo Velkého šéfa, který veden svým slavomamem, a chtěje za každou cenu vstoupit do dějin, jí k tomu dal své požehnání. Bylo mu naprosto jedno, že u lidí se tím navždy historicky znemožní. Naopak, jediným jeho cílem bylo stát se nejlepším ekonomem na světě, k čemuž by mu už teď po smrti Margaret Thatcherové nic nestálo v cestě. Vždyť on na tento okamžik čekal celý život. Realizaci tohoto svého šíleného plánu klidně a bez výčitek obětoval celou zem, kterou přivedl na pokraj bankrotu. K tomu mu dopomáhali jeho věrní služebníci, kmotři, lotři, zmetci i Smetci, systémy i H-systémy, v jejichž pařátech skončil veškerý kapitál, jímž tato země kdysi oplývala.

A aby se jim za to patřičně odměnil, musel ty, kteří pro svou hloupost skončili předčasně v base, pustit zpět na svobodu, a učinit tak z hladových vlků nevinné beránky boží. Za tím účelem vymyslel a realizoval tzv. dílčí amnestii, a díky tzv. abolici osvobodil všechny kriminálníky, kteří rozkradli celou tuto zem a připravili mnohé občany o celoživotní úspory a majetek. A teď tito chudáci ztratili veškerou naději, že by ještě někdy něco dostali zpět.

Tím bylo geniální dílo dovršeno, a prezident, splniv tím s veškeré sliby a závazky, jimiž byl svým kamarádům zavázán, a mohl spokojeně opustit svou funkci. Tím zároveň unikl i trestnímu stíhání za velezradu, jemuž byl vystaven. Vyšetřování skončilo, zapomeňte.

Nedivte se, že po tomto vašem trapném cirkusovém představení je vrcholně dožrán nejen tento poctivý policista, ale všichni poctiví lidé této země. Máme už těch vašich špinavých triků dost. Miliardoví zloději jsou beztrestní a mohou se nejen policistovi Rotbauerovi, ale i nám všem klidně smát do očí. Spolu s ostatními obyčejnými zločinci tak vyhráli svůj boj nad právem a spravedlností.

Takže je to takhle, pane Jakle, služebníku ďábla. Nikoliv Václav Havel, ale vy jste podepsali smlouvu s Luciferem, a uvrhli naši zem do zkázy. Ale tím jste si zároveň podepsali věčné prokletí Boží.

Nedivte se nám, poctivým občanům, že nás už nebaví ani ty vaše a Hájkovy chorobné žvásty o Havlovi - Satanáši , ale ani celá ta vaše politika, která má jediný cíl – rozkrást a zničit, co se dá.

Takže pane Jakl, sbalte si svůj pakl, a táhněte dále od Hradu, dále, ať se nestane neštěstí nenadálé. A tu vaši medaili si laskavě strčte za klobouk, nebo kam chcete. Bude to lepší, než abyste si tady s ní pinkali přes síť před prázdnými ochozy. Nikdo už o ty vaše falšované údery, ani zlé větičky nestojí.

Zápas Rotbauer – Jakl je skrečován ve prospěch hráče Rotbauera pro hrubé porušení pravidel fair play ze strany hráče Klausova teamu Jakla.

Byla to opravdu, ale opravdu falešná hra.

                                        

                           

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře