Ty, kdo vážíš přes stovku, drž hladovku Klausovku

13. duben 2014 | 21.45 |

Zpráva z médií - Český rozhlas – Zprávy

7. března 2013

Žena z Třebíče drží už devátý den hladovku kvůli žalobě na Václava Klause

45letá Jiřina Sýkorová z Třebíče drží hladovku kvůli žalobě na Václava Klause. Dnes je to už devátý den, co nejedla. Pije pouze bylinkové čaje a vodu s vymačkaným citronem. Tímto způsobem chce dát najevo svůj nesouhlas s ústavní žalobou pro velezradu, kterou na prezidenta podali senátoři.

hladovka 1

Jiřina Sýkorová z Třebíče drží hladovku za Václava Klause                                      Foto: Michal Malý

Sama Jiřina Sýkorová se přitom vyloženě za obdivovatelku Václava Klause nepovažuje.

"No já se zase neurvu, že bych někoho extra moc obdivovala, ale prostě pana Václava Klause si vážím. Uznávám ho jako osobnost, jako prezidenta, že se bránil Evropské unii. Jako politika, že si vždycky stál za vším. Vždycky stál nohama na zemi, nenechal se urvat nějakou vizí," vysvětluje.

Jiřina Sýkorová je částečná invalidní důchodkyně. Nemá televizi a má fobii z lidí. Prakticky nevychází z domu. Jediný její kontakt s vnějším světem je přes malý netbook. Teď však čelí velkému tlaku především ze strany médií.

O své zdraví se nebojí

"Víte, to, že se tady dveře netrhnou, to je pro mě horší než ta hladovka. Protože já jsem celkem samotář, a to, co teď podstupuji, je téměř větší oběť než to, že nejím. Nemám invalidní důchod ze zdravotního stavu, ale právě proto, že mám sociální fobii, že nejsem schopná třeba sama vyjít z domu nebo tak," říká.

Bývalá soukromá podnikatelka odmítá připustit, že by žaloba na stále ještě úřadující hlavu státu byla opodstatněná. Obhajuje i kontroverzní prezidentskou amnestii:

"Samozřejmě amnestie se udílí plošně, takže není možné tam nějak rozdělit, aby to na jednoho platilo a na jednoho ne. Takže samozřejmě že se s tím svezli i ti, kteří by měli sedět. A byla bych ráda, kdyby seděli. Ale myslím si, že to prostě nešlo udělat jinak," tvrdí.

Žena je odhodlaná držet hladovku tak dlouho, jak bude třeba. Svoji fyzickou kondici udržuje na rotopedu. Teď ale přemýšlí, že cvičení omezí, aby více šetřila energii. O svůj zdravotní stav se neobává.

"Mám přítelkyni, zdravotní sestru, a jsem domluvená s dětmi, že zajdu po neděli ke svému obvodnímu doktorovi. Ony tady na víkend budou, takže v pondělí tam se mnou zajdou," uzavírá Jiřina Sýkorová.

__________________________________________

Ty, kdo vážíš přes stovku, drž hladovku Klausovku

Pavel Havlíček

Copak se nám to tu snaží namluvit tahle bedna kytu, která "nemá televizi a má fobii z lidí, prakticky nevychází z domu a jediný její kontakt s vnějším světem je přes malý netbook"?

Že prý:"Samozřejmě amnestie se udílí plošně, takže není možné tam nějak rozdělit, aby to na jednoho platilo a na jednoho ne. Takže samozřejmě že se s tím svezli i ti, kteří by měli sedět. A byla bych ráda, kdyby seděli. Ale myslím si, že to prostě nešlo udělat jinak,"
Zdroj: http://ceskawcela.pise.cz/175-ty-kdo-vazis-pres-stovku-drz-hladovku-klausovku.html

Tato její verze je opravdu, ale opravdu falešná.

Když nemá televizi, tak stěží může vědět, jaký člověk je ve skutečnosti Václav Klaus, a její představa o něm je tudíž naprosto zkreslená.

Protože ten, kdo ji má - a ani mít nemusí, protože mu na to stačí jeho selský rozum - se nikdy nemůže dopracovat k tak nesmyslnému závěru.

Každému normálnímu člověku je totiž jasné, že Klausova amnestie byla od samého počátku tzv. "kupónové privatizace" připravená, aby byla zajištěna beztrestnost zločincům, kteří se touto loupeží století dopustili miliardových krádeží státního majetku.

Že se s ní potom svezli ostatní malí podvodníci, zloději, úchyláci, vrazi a další kriminálníci, to už byl jen pouhý zastírací manévr, aby tento podvod nebyl na první pohled zřejmý.

A stejným zastíracím manévrem je i "hladovka Klausovka" této vykrmené husy. Prostě jenom potřebuje nutně zhubnout, a pouze k tomu použila tuto trapnou politickou agitku.

Jaký mám k tomuto závěru důvod?

Všimněme si, že hladovkářka má "fóbii z lidí". Pročpak asi?

Protože v malém městečku, kde bydlí, už o ní každý ví, že je Klausovou obdivovatelkou, a tudíž, kdyby vyšla z domu, okamžitě by byla vystavena útoku místních občanů, kteří by ji hnali jako sedláky u Chlumce. A jelikož má značnou nadváhu, nestačila by před nimi prostě zdrhnout, a čekalo by jí lynčování rozzuřeným davem.

Ano, to je ten pravý důvod jejího strachu opouštět svůj dům. Aby jim stačila utéci, musí shodit nejméně polovinu své neuvěřitelné hmotnosti. A v tom je skutečný smysl její "protestní hladovky".

Jí podobným obézním příznivcům Václava Klause bych doporučoval radikální redukční dietu, aby před námi stačili utíkat, až je budeme honit po ulicích.

Ti, kteří dostatečně nezhubnou, mají smůlu.

Ty dohoníme, povalíme, a postavíme z nich barikády.

Klaus The End

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ty, kdo vážíš přes stovku, drž hladovku Klausovku saxána 13. 04. 2014 - 09:49