Není padák jako padák

7. duben 2014 | 17.06 |

Není padák jako padák

Pavel Havlíček

Padák č. 1

Padáky pro mafiány

Zlaté padáky jsou u nás už dlouho zažitým zvykem. Například bývalý ředitel ČD Petr Žaluda společně s dalšími manažery dostal "konkurenční doložku" na dva roky. Po tuto dobu má od ČD zajištěný příjem 500 tisíc měsíčně, za celé období tedy 12 milionů korun.

Kontroverze kolem zlatých padáků ve státním železničním dopravci však nekončí. Odvolaný šéf Českých drah Dalibor Zelený, který strávil ve funkci sedm měsíců, dostane podle Mladé fronty DNES odstupné ve výši dvou měsíčních platů a navíc 250 tisíc korun za každý další měsíc po dobu jednoho roku, aby nenastoupil ke konkurenci.

Padák č. 2

Padáky pro vojáky

Kvůli těmto vražedným padákům byla podána žaloba na vládu v r. 2011. Řešila problém, kdy ministr financí Kalousek po dohodě nechal nakoupit vadné padáky pro naši armádu od firmy Anex Cirus, která tuto zakázku získala bez konkurzního řízení.

Dva vojáci ze zkušební jednotky - Roman Prinich a Lukáš Syruček se v důsledku jeho rozhodnutí zabili, a jejich nešťastní pozůstalí dodnes marně čekají na odškodnění.

Ale Kalousek objednal do skladu další padáky za 114 mil. Kč. Nebyl za to potrestán, ačkoliv se podílel na zisku pochybné firmy.

Armáda se nyní rozhodla, že tyto padáky vrátí výrobci. Jenže nemá komu - majitel firmy Anex Cirus zemřel. Armáda má padáky VTP-100 za stovky milionů korun. Neskáče se s nimi - ohrožují životy vojáků. Jenže to se vědělo už mnohem dříve...

Padák č. 3

Padák zvaný 50+

Pod tímto názvem se skrývá hrozba všem nešťastníkům, kteří u nás ve věku kolem 50 let přijdou o zaměstnání.

Budou-li z jakýchkoli důvodů vyhozeni, nemají takřka žádnou šanci na získání nového pracovního místa, protože v konkurenci mladších uchazečů prostě neobstojí.

A že přitom nezáleží na tom, jak kvalitní tito zaměstnanci jsou, jsme se přesvědčili třeba nedávno na případu Jana Šibíka, famózního fotoreportéra časopisu Reflex, který statečně riskoval svůj život při fotoreportážích z míst válečných konfliktů, a přesto byl nemilosrdně vyhozen jako nepotřebný balast.

Padák č. 4

Dosud neexistující prototyp

Tímto novým modelem padáku, který by nám mohl přinést záchranu z našich palčivých a záměrně neřešených problémů, by mohl být nový "Zákon o odvolatelnosti politiků".

Na tento zázračný prototyp už nedočkavě čekáme celá ta léta, kdy se u nás ujmula vlády skupina neschopných a zároveň všehoschopných hamižníků, kteří neváhají pro svůj osobní prospěch obětovat i zdraví a životy nás všech.

Až se jednou tento zákon podaří prosadit, navrhuji, aby byli všichni současní politici pro výstrahu všem svým následovníkům shozeni z letadla za nuceného použití Padáku č. 2.

Ti nejhorší z nich by museli skočit pro jistotu bez něj.

Jen tak se zbavíme všech těch "zlojedů", kteří zneužili naší důvěry k osobnímu obohacení - i za cenu vědomého ničení životů lidí, jimž měli původně sloužit.

WC patrové

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Není padák jako padák saxána 07. 04. 2014 - 12:26