Běda zemi, která popravuje své hrdiny

25. březen 2014 | 23.00 |

Běda zemi, která popravuje své hrdiny

Pavel Havlíček

V poslední době jsme byli svědky několika trestuhodných výroků, které by nám měly dát konečně poslední varování, že v naší zemi je cosi v nepořádku.

A nejen v nepořádku, a nejen cosi. Ono je zde totiž úplně všechno špatně.

A měli bychom se nad tím svinčíkem pořádně zamyslet, než bude pozdě. Protože devastace naší země ve smyslu ekonomickém i morálním už téměř dosáhla bodu, z něhož nebude návratu.

Jestliže neučiníme přítrž řádění současných vládců, kteří vytrvale pracují na tom, aby nás zbavili i posledního zbytku víry v to, že se ještě někdy podaří obnovit skutečně právní stát, bude to znamenat konec všech nadějí na návrat k úrovni, jakou naše země měla v časech první republiky.

Pokud to nedokážeme, budeme se muset stydět před našimi potomky za to, že jsme dopustili, aby se kdy u nás dostala k moci taková sebranka, jaká nám vládne dnes.

Nedbali jsme prvních varování, ukazujících na to, že ti, jež jsme si zvolili do našeho čela, nenaplnili ani zdaleka naše očekávání. Namísto toho, aby pracovali ve prospěch národa, sledovali výhradně svoje soukromé zájmy a cíle. A přitom neváhali využívat děravých zákonů k tomu, aby se bezostyšně obohacovali a rozkradli tak postupně veškerý státní majetek, vytvořený za dlouhá léta poctivou prací našich občanů, a neštítili se přitom použít těch nejodpornějších mafiánských metod, před nimiž by zbledlo i chicagské podsvětí.

Legalizací podvodů a mafiánských praktik jasně prokázali, že absolutně nehodlají dělat to, k čemu byli zvoleni, ale pravý opak - tj. provádět ještě horší nezákonnosti a špinavosti, než za minulého režimu.

Nemůžeme se ale současnému katastrofálnímu stavu společnosti vůbec divit. Zavinili jsme si to totiž sami tím, že jsme po roce 1989 přistoupili na dohodu s těmi, kdo byli na prahu své záhuby. Zatímco oni čekali vyděšeně na svou popravu, naši noví vládní představitelé jim projevili důvěru, a přistoupili na jednání s nimi s tím, že "nejsme jako oni". Když se dnes zpětně podíváme na děsivé důsledky naší tehdejší naivity, můžeme jen litovat tohoto svého historického omylu. Dnes je jasné, že veřejné mínění bylo takto úmyslně zmanipulováno, aby bylo komunistům umožněno zůstat u moci. Namísto rozhodných činů jsme s nimi podepsali potupnou dohodu, zajišťující jim beztrestnost a pokračování ve zločinných metodách, jimiž prosluli v minulosti.

Nepotrestali jsme lidi, odpovědné za zločiny komunismu tak, jako to dokázal mezinárodní tribunál s nacistickými pohlaváry v Norimberském procesu. Nedokázali jsme skoncovat se zlem, a proto se nám dnes vrací s mnohonásobnou silou zpět. Důvěřovat ďáblu se nevyplácí a vyjednávat s ním nelze, neboť věčně platí - čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

A proto jsme se dnes dočkali tak nehorázných výroků, jako byl ten z úst poslankyně za KSČM Marty Semelové, že Milada Horáková byla po zásluze popravena, neboť se přiznala ke své protistátní činnosti. Nebo takových, jaký pronesla nová ministryně spravedlnosti JUDr. Helena Válková, že prý "za protektorátu se zas nic tak hrozného nedělo".

Proto dnes mohou sedět ve Sněmovně potomci vězeňských dozorců, jako Miroslav Grebeníček, ba dokonce i ti, kdo je osobně mlátili, jako bachař Josef Vondruška.

Proto dodnes mohou soudit takoví soudci, jako JUDr. Marcela Horváthová, která má na svědomí život známého disidenta Pavla Wonky.

Proto i dnes jsou nemilosrdně pronásledováni a likvidování JUDr. Ondřejem Láznou a spol. tak výjimeční občané, jako Ing. Jiří Fiala, který v roce 2004 byl jedním z mluvčích Štrasburského výboru, v roce 2006 pak kandidoval do Parlamentu ČR za Stranu zdravého rozumu, a dokonce byl jedním z duchovních otců postavení pomníku Janu Palachovi v Mělníku.

To jsou ale paradoxy, že, pane exprezidente Václave Havle!?

Takovéto konce si rozhodně nepřál nikdo z nás, poctivých občanů této země.

Běda zemi, která popravuje své hrdiny, netrestá kolaboranty a zrádce, a přenechá vládu zločincům.

Máme poslední možnost k tomu, abychom odvrátili smrtící hrozbu, jež nad námi už dlouho visí jako Damoklův meč.

Rath oběšenec

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře