Policajti, hejbejte se aneb Chraňte naše Lessy

18. březen 2014 | 11.03 |

Zpráva z médií - idnes.cz

12. března 2014

zpravy.idnes.cz/cervicek-a-kulovy-blesk-na-krajskych-policejnich-reditelstvich-pst-/domaci.aspx

Policajti, hejbejte se aneb Chraňte naše Lessy

Pavel Havlíček

Tak páni policejní ředitelé už zase hrají svou oblíbenou hru "Škatulata, hejbejte se".

Zvláštní na tom je hlavně to, že dosud nebyla vyhodnocena jako hra hazardní, i když se při ní hraje o statisícové, někdy dokonce i miliónové částky. A nejhorší je, že jsou to peníze nás, daňových poplatníků. A to je také zřejmě i důvodem naprosté nečinnosti orgánů činných v trestním řízení. Protože kdyby se jednalo o peníze některého velkomafiána, okamžitě by se roztočil kolotoč soudních žalob, pranic, bitek a vražd. Takto se ovšem nic neděje a jede se dál, močálem černým kolem bílých skal.

Taky jsem nikde nečetl, na základě jakých důkazů byl bývalý policejní prezident Lessy zproštěn viny v případě trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Najednou byl prostě pan policejní ředitel čistý jako lilium a ještě si mohl na svém teplém místečku v klidu počkat na milónovou odměnu, kterou dostal od státu při svém odchodu z funkce.

Po několik měsíců jsme si mohli klidně dovolit platit dva policejní ředitele, jako tomu bylo kdysi v časech církevního schizmatu, kdy byl jeden papež v Římě a druhý v Avignonu.

Dnes máme ovšem pocit, že schizmatem, nebo spíše schizofrénií, trpí naše vláda, která si podobné hazardní experimenty může zřejmě dovolit v době, kdy nám, běžným občanům, jde o každý groš.

Váhání s postihem tohoto mrhání veřejnými financemi jde ruku v ruce s váháním v otázce zákazu herních automatů a hazardních her vůbec. Herny jsou totiž dobrým zdrojem financí pro městské a obecní úřady, a proto je zatím zakázali málokde. Ale vysoká hra, kterou na nᚠúčet provozuje Policie ČR a ministerstvo vnitra, to už je snad opravdu příliš velký hazard.

A teď ještě ke všemu začali policajti hrát hru "Škatulata, hejbejte se".

Jde v ní o to, že musejí sehnat nějaký výnosný ředitelský post pro dočasného ředitele Policie ČR Červíčka, který utrpěl morální újmu tím, že musely být zároveň chráněny naše Lessy, aby neutrpěly velkým požárem, který na Ředitelství policie ČR vznikl v důsledku hrubé nedbalosti. Tam totiž tehdy dosáhla blbost tak kritické koncentrace, až se vznítila, a v následné duševní kalamitě nevídaných rozměrů vznikla mnohamiliónová škoda.

Zatímco pan náměstek ředitele PČR už je z toho všeho úplně Tuhý, my jsme z těch věčných policejních hazardních hráčů už zcela tumpachoví.

Nyní tedy hrají krajští policejní ředitelé svou oblíbenou hru, která se podobá akci Kulový blesk. Spočívá v tom, že jednotliví účastníci hry si navzájem vymění své židle. Kopance, údery pěstí do břicha a jiné hrubé fauly jsou zde povoleny, nebo je to běžná součást politiky v našem státě.

Jenže se zde opět projevila pověstná policajtská blbost. Oni totiž přitom jaksi zapomněli, že přibyde-li do hry nový hráč, pak nutně na jednoho z nich žádná židle nezbude.

Ale než na to přijdou, tak ubudou zase další milióny z kapes nás, pracujících občanů.

Červíček, Lessy

Policejní schizma - Červíček, Lessy

TomᚠTuhý

Pan náměstek ředitele PČR už je z toho všeho úplně Tuhý

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře