Dividendy Marka Prebendy

13. duben 2013 | 11.16 |

Dividendy Marka Prebendy

Pavel Havlíček

Normální lidé musejí v práci tvrdě makat fyzicky nebo duševně, případně obojí. To se však netýká takových individuí, jakým je např. poslanec za ODS Marek Prebenda. Ten si zcela bez námahy a ještě k tomu se zfixlovanou diplomkou z Plzně přijde na plat, o jakém se normálnímu smrtelníku ani nezdá, a nemusí přitom hnout ani prstem (kromě okamžiku, kdy tímto svým ztučnělým pahýlem stiskne tlačítko hlasovacího zařízení).

A tyhle dividendy Marka Prebendy nás měsíčně stojí přes 220 000 Kč. A teď si vemte, že v tom státním kravíně živíme takovýchto dobytků stovky. A k tomu musíte připočítat, co toho denně sežerou a vypijí. Žádný užitek z nich není. Kdyby od nich aspoň bylo nějaké mléko, jenže nikdo je nepodojí, naopak oni stále dojí nás. Ani na žír se ti bejci a krávy nehodí. Nebo kdyby aspoň nějaké to maso z nich bylo, ale oni se ani na žír pěstovat nedají. Vždyť oni mají maso ztučnělé, srdce zkornatělé, a ledviny a játra ztvrdlá od toho nezdravého překrmování a věčného chlastu. Už by je nevzal ani nucený výsek. Rozumný veterinář by tohle bezcenné stádo dávno poslal na porážku a pak vyhodil na kafilerii, jenže oni pro jistotu v tomhle družstvu žádného takového nemají. Hodlají totiž zjevně v tom našem státním chlévě za stálého nicnedělání dožít až do smrti. A co by ne, když je od jejich koryt nikdo nevyhání.

Takováhle ztrátová živočišná výroba se nám tedy notně prodraží. Cpeme neustále naše peníze do výkrmu těchhle božích hovádek, a nikdo ten Augiášův chlév ani nepoklidí. Tady je zbůhdarma živíme, a přitom jinde dnes stojí na každé pracovní místo fronty šikovných a kvalifikovaných lidí, žijících často na hranici bídy. Každý holt nemá to štěstí, že mu někdo zajistí koryto a žlab za něco, co by zvládnul i úplný blb.

Kdo nic nedělá, jen škodí, ten jen do vlády se hodí.

Zlaté JZD Slušovice. Z toho jsme tenkrát měli aspoň nějaký užitek, vyráběl všechno možné od potravinářských výrobků po počítače, a tím živil a zaměstnával spoustu lidí. Dnes bychom potřebovali spíše nějakou Čubu baskervilllskou, která by ten dobytek z chléva vyhnala, hnůj vykydala, močůvku vyvezla, a udělala v tomhle vládním chlívě konečně pořádek.

Qud licet Iovi, non licet bovi.

Co dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Jenže co dělat tam, kde volové se pasovali na bohy?

-------------------------------------

Chudák Marek Benda - zaměstnanec českého národa !!

Politický matador a superpravicový deklamátor Marek Benda z ODS přiznal, že i přes vedlejší více než 250 tisícové příjmy, se musí mimo sněmovnu pořádně ohánět.

Přečtěte si, co o tom říká sám Benda.: "Když se podíváte na ty příjmy, tak mám čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch zbývajících příjmů bych rodinu v tuto chvíli neuživil," - tvrdí Benda, kterému evidentně poslanecký plat a náhrady nestačí.

Tak se na to podívejme zblízka:

Základní poslanecký plat: 56.000,- Kč.

Benda bere měsíčně jako předseda výboru 79.000,- Kč ....

k tomu: 8.300,- měsíčně na reprezentaci a stravné

20.700,- měsíčně na cestovné

12.930,- měsíčně na administrativní a odborné práce

28.800,- měsíčně na pronájem poslanecké kancelář a jejího vybavení

35.875,- měsíčně na služby asistentů

7.000,- měsíčně na telefonní poplatky a připojení k internetu

Celkem na náhradách 113.605,- Kč měsíčně.

Takže základní plat MĚSÍČNĚ 79 tis. + 113 tis. náhrady + 30 tis. "bokovky" = NOSÍ DOMŮ MĚSÍČNĚ PŘES 220.000,- Kč a - chudák v domácnosti s rozpočtem nevyžije .... Kromě toho jsou mu např. hrazeny výdaje na ubytování a stravování při zahraničních i tuzemských cestách. Předsedům výborů navíc náleží služební auto bez řidiče.

NEPOLITOVALI BYSTE TAKOVÉHO CHUDÁKA ?

Nebylo by spravedlivější, aby funkce poslanců a senátorů byly čestné, a příjmy refundované státem, jako ze řádného zaměstnání? Ať se jim klidně proplácejí cesťáky, refundují asistenti, ale 8 300 na kravaty a žrádlo měsíčně? To se nemůže nažrat v poslanecké kantýně ze super slušného platu poslance, když tam mají slevy, jak kdysi byly v bufetech KV KSČ? Ovšem s řádným zaměstnáním Marka Bendy by byl problém – on totiž doposud nikde jinde nepracoval, jen v PS! Otec synáčka po maturitě přivlekl do parlamentu a celému národu je záhadou, kdo ho vůbec volí nebo kroužkuje a jak je možné, že podvodník s diplomkou může vůbec ve sněmovně přebývat. Ale asi může – protože v poslanecké sněmovně je neskutečně vysoké procento trestaných a obviněných z podvodů a zlodějen. Zkuste si někdo spočítat na vašem pracovišti, kde je pohromadě 200 zaměstnanců, kolik z nich je trestaných. U nás jsem za dva roky našel pouze dva – jeden dostal pokutu za rychlou jízdu autem a jedna kolegyně dala facku exekutorovi. A teď si zkuste spočítat všechny kauzy v PS a vládě. Jsme prťavá země, pracující, rodiny s dětmi a důchodci mají utaženou finanční uzdu kolem krku na doraz. A my uživíme senát i PS s takovými darmošlapy a vyžírky, jakým je Marek Benda.

Naši potomci si jednou budou klást otázku: Co jste proti tomu udělali????

A my jim odpovíme už dnes: Nic – protože proti tomu se dá udělat pouze jedno, a to s českým národem nejde!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře