Bourák Ransdorf jede!

25. leden 2014 | 17.25 |

Zpráva z médií – Novinky.cz

24. ledna 2014

Europoslanec Ransdorf opět boural v autě, potřetí za tři roky

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf má za sebou další autonehodu. V pátek v Praze nedal přednost zprava při výjezdu ze dvora a střetl se s dalším vozem. Ke zranění nedošlo, kolizi ale bylo nutné nahlásit na policii, protože automobil, se kterým se Ransdorf srazil, byl služební. Incident Právu potvrdil i sám europoslanec. Za poslední tři roky jde už o třetí nehodu, kterou Ransdorf zavinil.

Incident se odehrál na Libušské ulici zhruba v sedm hodin ráno. Před čtyřmi lety se navíc ve stejné ulici střetl s vozem, když vyjížděl z dvora. Podle Ransdorfa se ale tentokrát nejednalo o nijak závažnou událost. "Stál jsem na světlech, byla červená. Najednou do mě najela paní, co jela za mnou. Silnice byla zledovatělá, to se stává," řekl Ransdorf.

Informaci o Ransdorfově páteční nehodě potvrdila Právu šéfka europoslancovy kanceláře Helena Suchá. "Služební vozidlo bylo toho pána, co za to nemohl. Protože jel služebním vozem, tak se to musí hlásit, musí u toho policie být," vysvětlila v neděli Suchá, proč byla nehoda hlášena na policii. Dodala, že oba vozy jsou i po kolizi pojízdné, došlo podle ní k poškrábání plechů.

Nepříliš velká šikovnost za volantem se na Ransdorfově jízdě podepsala již v červnu 2007, kdy na přechodu v pražských Dejvicích srazil 44letou chodkyni, kterou lehce zranil. Ransdorf tehdy uvedl, že za nehodu ponese plnou zodpovědnost.

Tehdy dodal, že ženu spatřil na poslední chvíli. Tehdy se Evropský parlament záležitostí nezabýval, protože se nehoda nestala v době, kdy Ransdorf vykonával své poslanecké povinnosti.

O rok později, tedy v červenci 2008, havaroval Ransdorf opět. Na přechodu v Karlovarské ulici v Praze srazil mladou dívku, která utrpěla zranění hlavy a musela být hospitalizována. Podle vyjádření europoslance byla na silnici kvůli hustému dešti snížená viditelnost. Ransdorf později uvedl, že řízení auta omezí a bude více používat letadlo a vlak.

Letos v březnu se Výbor pro právní otázky Evropského parlamentu vyslovil pro Ransdorfovo vydání k trestnímu stíhání kvůli dopravní nehodě z roku 2007.

__________________________________

Bourák Ransdorf jede

   Pavel Havlíček

Pozor, babi, děde,

bourák Ransdorf jede!

Číhá na vás nebezpečí,

siréna záchranky ječí.

Pozor, páni, dámy, slečny,

je příšerně nebezpečný!

Nastává ten pravý tanec,

jede sem europoslanec.

Chrápe v Europarlamentu,

obrovskou tam bere rentu,

jen se divím, sakra, kruci,

jak to, že je v exekuci?

Vjíždí do zákazu vjezdu,

usne na stranickém sjezdu,

občas tam též mele pantem,

teď už spí i za volantem.

Katastrofa je tu jistá,

pozor, jede komunista!

Jen žasneme nad tou změnou -

že zastaví na červenou!

Ransdorf nehoda

Pozor, babi, děde, bourák Ransdorf jede!

Spící Ransdorf 2

                      Chrápe v Europarlamentu, obrovskou tam bere rentu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře