Olympiáda v ruském stylu

22. leden 2014 | 09.53 |

Zpráva z médií – Blesk.cz

21. ledna 2014

Hry bez hranic! Na biatlonisty v Soči čeká na WC hromadné posezení

Olympiáda má sice sbližovat sportovce a národy celého světa, jenže v ruském Soči si to před blížícími se zimními Hrami vyložili vskutku netradičně. Bojovníky o medaile v biatlonu čeká při vykonání potřeby nemilé překvapení, ruští stavitelé do jedné kóje nainstalovali hned dvě toalety!

Velice kuriozním snímkem se na svém účtu na sociální síti Twitter pracovník britské stanice BBC Steve Rosenberg. Při návštěvě sportovního areálu v Soči, kde už za pár dní vypuknou sportovní klání v rámci zimní olympiády, vyfotil i tamější toalety.

Ne snad, že by moskevský zpravodaj britské stanice trpěl prapodivnou úchylkou – ale protože dvě mísy na pánských záchodcích vůbec nic neodděluje!

Značně neobvyklé ruské řešení je k nalezení v centru biatlonistů. Žerty o štafetě s toaletním papírem stranou, česká medailová naděje Gabriela Soukalová by se možná měla začít obávat, aby podobně nevypadaly i "dámy".

A že se v Rusku nejedná o ojedinělý incident či zapomenutou přepážku, to dokládá další fotografie. Tu pořídil Rosenbergův kolega kameraman Max Lomakin na letní univerziádě v Kazani. Na ní je vidět hned pětimístná hromadná toaleta.

Inu, v Soči to budou skutečně hry bez hranic...

_________________________________

Olympiáda v ruském stylu

Pavel Havlíček

Tak to je v hajzlu.

Zase jednou po dlouhé době bude olympiáda v ruském stylu.

Už se na to těšíme.

A jak jsem slyšel, tohle nebude jediná novinka, které se tu dočkáme. Dnes jsem se totiž dozvěděl, že na základě rozhodnutí ruských úřadů budou muset být hesla na transparentech, kterými fanouškové chtějí povzbudit své reprezentanty, uvedena pouze zároveň s ruským překladem. Opatrnosti není nikdy dost, a my musíme mít přece o všem přehled! Co kdyby nějaký cizí agent chtěl třeba takhle sdělit svému kolegovi něco, čemu bychom nerozuměli?

Už vidím naše fandy, jak třímají v rukou ceduli s nápisem : "Gábino, do toho! Gabrjuša, vpjerjod!", a na cizí závodníky budou mávat heslem: "Jen počkej! Nu, pagadí!"

Inu, v Rusku se nemůžeme divit už vůbec ničemu.

Nemám nic proti obezřetnosti a tvrdým bezpečnostním opatřením, s nimiž je třeba vzhledem k islámským extrémistům k organizaci této olympiády přistupovat. Ale co je moc, to je moc.

Ruská nátura se v tomto směru vskutku nezapře. Je to stále stejný totalitní stát, jako bývalý Sovětský svaz, a proto tam, stejně jako u nás, zůstala i armáda zaměstnanců tajných služeb, zde konkrétně nevyužitých příslušníků FSB, nástupnice bývalé NKVD.

A ti musí být, podobně jako Nick Carter, vždy ve střehu, nevyjímaje ani toalety v olympijské vesnici.

A tak tam bude vždy vedle vás sedět váš osobní špión, kterému tak neunikne ani prd.

hajzl v Soči

Sdružená kolektivní toaleta v centru pro biatlonisty v Soči

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře