O pančování

7. duben 2013 | 16.25 |

O pančování

Pavel Havlíček

Když tehdy naše vláda vyhlásila konec prohibice, řekl jsem tenkrát, že to zdaleka neznamená konec metanolové aféry. Zlividovalo se totiž jenom jedno chapadlo obrovské chobotnice, která napadla celou naši republiku.

A nemýlil jsem se. Máme tu už 44. oběť, ženu, která zemřela s otravou metaylalkoholem v nemocnici v Orlové. A budou zcela jistě umírat další a další lidé, protože chobotnice byla pouze zraněna, nikoliv zabita. A naše vláda tomu všemu jen nečinně přihlíží. Místo aby se alespoň omluvila příbuzným lidských obětí, které má na svědomí, snaží se nadále marně řešit situaci, která je už nyní naprosto nezvladatelná.

Myslím si, že místo vyvěšování vlajky Evropské unie na Pražském hradě by bylo vhodnější vytáhnout na stožár černou vlajku na památku obětí metanolové aféry, která je důsledkem neschopnosti naší vlády, pro níž nemá lidský život cenu ani zlámané grešle.

Přitom je to vše výhradně její vina. Neexistovala zde totiž celní opatření, která by dovozu metanolu zabránila. Neexistovala celostátní permanentní kontrola všech výrobců lihovin, kde každý jejich výrobek musí být před uvedením na trh úředně otestován, tak jako je tomu všude jinde - v civilizovaném světě. Současná vládní opatření jsou prováděna s křížkem po funuse. A to doslova a do písmene. Nějaké "rodné listy" a "nové kolky" vyráběných lihovin v zemi, kde se padělá skoro všechno, nezabrání tomu, aby se nadále šířilo naší zemí toto smrtelné nebezpečí. Naši lidé jsou mu nadále vydáni na milost a nemilost, a není proti němu obrany.

Co se naprosto zanedbávalo tolik let, nelze vyřešit v jednom okamžiku. Je to tím, že se ponechávala tato smrtící chobotnice naživu, místo aby byla dávno ulovena. Ale lovce chobotnic v tomto státě nemáme. My tu máme jen jejich ochránce.

Touto aférou jenom vyvrcholilo vše, co se zde rodilo už celá desetiletí. V této zemi není totiž pančovaný pouze alkohol. Tady je pančované skoro všechno.

Pančovaný je bývalý prezident, který se sice občas tvářil jako ochránce občanů, ale byl to on, který dal pokyn k zahájení podvodného procesu, zvaného kupónová privatizace, a tím také k rozkradení celého státu.

Pančovaný je předseda vlády a všichni jeho ministři, kteří odírají naše občany o poslední groše, a přitom vůbec soudně nestíhají viníky miliardových zpronevěr, jaké se tu už od té doby staly zcela běžnými. A není divu. Vždyť někteří jejich původci sedí s nimi u jednoho stolu.

Pančovaní jsou soudci, kteří soudí lidi, bojující za pravdu a spravedlnost, tykadlové a nálepkové "zločince", namísto skutečných gaunerů, zlodějů a vrahů, žijících v pohodě a přepychu nejen přímo u nás, ale i někde na Bahamách, zásadně a programově nerespektují zákony a právo této země, a nám všem se jen cynicky vysmívají.

Není tedy divu, že z tohoto pančování nejen lihovin, ale především zákonů a lidských práv, jsou už všichni lidé dokonale otráveni. Ale tohle není jen obyčejná otrava. Nám všem, občanům této země, jde totiž už o život.

A ten, komu jde o život, má také nesporné právo se tomu účinně bránit!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře