Aféra Bobrgate

19. prosinec 2013 | 21.04 |

Zpráva z médií    Novinky.cz

19. prosince 2013

Kalhotky s bobrem a slipy s ptákem. Ministerstvo utratí 600 tisíc za propagaci

Ministerstvo životního prostředí si nechá vyrobit tisíc kusů spodního prádla s bobrem na dámské a ptákem kormoránem na pánské variantě. Je to součástí zakázky na výrobu propagačních předmětů pro kampaň Česká příroda, uvedly čtvrteční Lidové noviny. Ekologové to kritizují a upozorňují na to, že peníze se mohly využít smysluplněji.

Zakázka s předpokládanou cenou maximálně 600 000 korun je schvalována na poslední chvíli, aby se stihly vyčerpat peníze z letošního rozpočtu. Lhůta pro nabídky vypršela ve středu, smlouva by měla být podepsána do konce roku.

Vedle obvyklých propagačních předmětů, jako jsou propisky, pastelky, deštníky, omalovánky nebo samolepky, je její součástí spodní prádlo s potiskem. "Pokud bychom zůstali jen u tradičních tužek a deštníků, tak byste se určitě neptali. A když se ptáte, tak se už o naší přírodě veřejně mluví a lidé se o ni budou intenzivněji a nadto i atraktivním způsobem zajímat. A dozvědí se mimo jiné i to, že o naše bobry a velké ptáky musíme vytrvale pečovat," napsal listu ministr Tomáš Podivínský.

Duha: "Ubohý” nápad

Ekologické sdružení Hnutí Duha nápad kritizuje. Jeho mluvčí Jan Piňos ho označil za "ubohý". "Ty peníze by se daly využít pro nesčíslně užitečných projektů ve prospěch přírody," uvedl. Poukázal i na to, že resort je prakticky stále řízen ODS. Současný ministr byl náměstkem svého předchůdce Tomáše Chalupy z ODS, s nímž dosud některé záležitosti konzultuje.

Podivínský musel před několika dny vysvětlovat i další nákup na poslední chvíli. Rozhodl o nákupu 130 nových aut za desítky miliónů korun.

Podivínský 1

                                 Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský

_________________________________________

Aféra Bobrgate

Pavel Havlíček

V roce 1974 propukla ve Washingtonu známá aféra Watergate, na níž doplatil tehdejší prezident USA Richard Nixon ztrátou své prestiže a soudním procesem, a z hrozby jistého uvěznění jej vysvobodil až jeho následovník Gerald Ford tím, že mu udělil milost.

Dnes se u nás dějí věci, zavánějící kriminálem, téměř každý den, a my už je ani nestačíme počítat. Nicméně, jejich organizátorům nic nehrozí, a dokud budou u moci oni a jejich ochránci, ani hrozit nebudou.

Jedním z těchto případů je současná aféra Bobrgate, v níž je hlavním viníkem ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský. Je skutečně podivné, že jeho čin nebyl posouzen tak, jak by zasloužil. V každé jiné zemi by byl totiž hodnocen jako mrhání státními finančními prostředky, které byly vyhozeny oknem, namísto aby byly využity tam, kde jsou nezbytně potřebné.

V tomhle podivínském státě už je totiž možné snad opravdu všechno. Člověk už kolikrát neví, má-li se smát, nebo brečet. To, co nyní předvedlo Ministerstvo životního prostředí, už je blbost, volající do nebes. A pro jmenovaného ministra Podivínského, co tohle vymyslel, je toto jméno příliš slabé. Tento idiot je bezesporu jedním z kandidátů na Ropáka roku.

Protože namísto správného hospodaření se svěřenými finančními prostředky nechat vyrobit za 600 000 Kč dámského spodního prádla s obrázkem bobra, a pánského s obrázkem kormorána, to je fakt na okamžitý odvoz k Dr. Chocholouškovi, nebo spíše do státní věznice.

"O naše bobry a velké ptáky musíme vytrvale pečovat," napsal ministr Tomáš Podivínský.

Pokud ministr životního prostředí neví, že právě bobři a kormoráni se v současné v době přemnožili natolik, že způsobují velké problémy ochráncům přírody a rybářům, pak je na odstřel, stejně jako jedinci právě jmenovaných druhů. A pokud dokonce tentýž blb navíc zakoupí zbytečných 130 aut pro své ministerstvo za desítky miliónů korun, a to v dnešní době, kdy někteří z nás nemají už ani na jídlo, pak je to škůdce je ze všech největší.

Jestli to snad má být pokus o vtip, tak je to rovněž na zastřelení. Chtěl bych vidět, která žena nebo muž by si tuhle hrůzu na sebe oblékli. Protože - jak známo, dobré zboží nepotřebuje reklamu.

Připadá mi to, jako když se MUDr. Uzel v té známé televizní reklamě chlubí zázračnou sílou Arginmaxu. Kde nic není, ani smrt nebere. A pokud není nic ani v hlavě ministerstva, pak je nejlepší ji useknout.

Prostě - co je moc, to je moc, a celá koza v polívce, to je o nemoc, jak říkala moje babička.

Bobrgate 1

                        Dámské kalhotky vzor Bobrgate

Bobrgate 3

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře