Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění

25. listopad 2013 | 14.08 |

Zpráva z médií

Parlamentní listy.cz     21. 11. 2013 

Lidé si musí sami sáhnout do svědomí, říká Marta Kubišová. A přidává něco o mladých komunistech

JINÝMA OČIMA

Komunistům rostou noví bojovníci, o jejichž vzdělání a zkušenostech však lze s úspěchem pochybovat. Jde o salónní politiky a snad to tak i zůstane. To by si přála zpěvačka Marta Kubišová. Podle ní blbá nálada ze společnosti jen tak nezmizí, protože současná situace je dosti zmatečná.

Marta Řád čestné legie 1

Francouzský velvyslanec Pierre Lévy předal Martě Kubišové insignie rytíře Řádu čestné legie   

Foto: Hans Štembera

"Už jsou to skoro dvě generace, takže by ten podivný postkomunismus mohl skončit. Nicméně situace je dosti zmatečná," zamýšlí se zpěvačka Marta Kubišová, interpretka písně Modlitba pro Martu a signatářka Charty 77. Po více než dvaceti letech přestala být moderátorkou adventních koncertů a ParlamentnímListům.cz sdělila, jak se to odehrálo.

Salónní komunisté

Jako konzervativní a pravicová volička, která si za minulého režimu zažila hodně šikany, vnímá realitu jasně. "Komunisté se v Parlamentu usadili jako salónní politici, třeba jako ve Francii. Už samozřejmě nevyzývají k vládě jedné strany, ale zase se nijak neproměňují a nemodernizují. Navíc jim rostou noví bojovníci, o jejichž vzdělání a zkušenostech lze pochybovat. Stále rostou mladí proletáři," říká. Z dobrých volebních výsledků KSČM a faktu, že stranu posiluje mladá krev, ale strach nemá. Na poznámku, že Vladimír Iljič Lenin a třeba Lev Davidovič Trockij byli také v mládí pouze salónními komunisty, reaguje: "Nejspíš se z nich rekrutovali, ale posléze to dopadlo jinak. Nicméně tyto etapy a epochy je nutné zhodnotit podle toho, jak dopadly, a ne podle toho, z čeho vznikly.

Historie se vždy musí hodnotit podle činů a skutků."

O blbé náladě

K prezidentu Miloši Zemanovi se nechce vyjadřovat. O volebním úspěchu formací Andreje Babiše a Tomia Okamury sdělí: "Uvidíme, jací budou. Zatím si neumím představit, co od nich lze očekávat." Blbá nálada v zemi, jak o ní poprvé hovořil zesnulý prezident Václav Havel, prý jen tak nezmizí. "Asi ještě potrvá, protože nikdo neví, jak to středolevá koalice vymyslí a jak se k současné nelichotivé situaci postaví," dodá. "Nejhorší je, že v každé takové situaci si musí člověk položit otázku, koho jsem volil? Protože skutečnost je taková, že si to takhle lidé navolili sami. Když tedy bude společnost stále zmítána blbou náladou, musí si sáhnout do svědomí a říci popravdě, že jsme si je zvolili, anebo oni si je zvolili," doplnila pro ParlamentníListy.cz.

Konec adventní moderátorky

Společně s Táňou Fischerovou a Janem Kačerem již nebude uvádět adventní koncerty na ČT1. Nový management televize se totiž rozhodl, že pořad omladí a zdynamizuje. "Změny nám byly oznámeny v polovině září, a to takovým způsobem, že nás postavili před hotovou věc. Nicméně to vůbec neměli domyšlené, takže se na to nedalo reagovat jinak, než odstoupit. Chvěju se, aby se to neopakovalo i v případě pořadu na ochranu zvířat: Chcete mě," podotýká.

Marta Kubišová moderovala adventní koncerty od roku 1991. "Chtěli to takzvaně refrešnout, což už je dnes odborný výraz. Měli nás s úmyslem pořad "refrešnout" ale seznámit dříve. Vždy první koncert začíná počátkem prosince a k němu se musí napsat scénáře a tak dále. Chtěli, aby koncerty uváděly dvě tváře, takže by před kamerou stálo až sedm lidí. Sedm moderátorů, to je nedomyšlené," vysvětluje. A tak nezbývá, než se spolu s Martou pomodlit: "A mír dál zůstává s touto krajinou..."

____________________________________

Zpráva z médií

Novinky. cz    22. 11. 2013

Mišičák (KSČ): Paní Kubišová, styďte se za sebe

   Potrefené house se ozvalo  - podívejte se na to sotva opeřené ptáčátko!

                                             Může tento duševní chudáček  vědět něco o životě?   (pozn. aut.)

Reakce na článek: "Lidé si musí sami sáhnout do svědomí, říká Marta Kubišová. A přidává něco o mladých komunistech".

Paní Kubišová,

pro parlamentnilisty.cz jste se vyjádřila jako pravicová a konzervativní volička svým zbožným přáním, aby komunisté pracovali pouze pro svůj prospěch. Naše strana ale nikdy neměla v úmyslu vychovávat salónní komunisty. V naší straně se nehromadí trockisté, ani jiní oportunisté.

Chápu Vás, pokud platí to rčení, že "podle sebe soudím tebe". S panem Václavem Havlem jste jistě absolvovala mnoho pitek, které "sametovým revolucionářům" jako Vy, byly vlastní. Samozřejmé je, že rostou noví proletáři.

Proletář je totiž ten, kdo prodává svou pracovní sílu proto, aby přežil. KSČM posiluje, protože lid je znechucen Vámi, lidmi jako jste Vy a lidmi kterým sloužíte. Lidé svými skutky svůj názor vyjadřují, jsou to stávky a jiný občanský odpor.

Jak je v článku psáno, dlouhá léta jste byla jednou z moderátorek Adventních koncertů vysílaných Českou televizí. Byl bych raději, kdyby jste se zamyslela nad sebou a nad podstatou toho, proč jsou lidé v nouzi, proč potřebují almužnu ostatních. Asi zapomínáte, že zde byla doba, kdy měl každý dostatek. Vy a vám podobní lháři jste se tento dostatek snažili narušit. Ano, povedlo se. Mohu Vás ale ujistit, že jen dočasně.

Dokud v naší republice budou vládnout kapitalistické struktury, bude sílit odpor, který povedou komunisté. Až příště budete zpívat "A mír dál zůstává s touto krajinou..." vzpomeňte si na ty lidi, kteří jako žoldáci jsou nuceni za marný peníz absolvovat zahraniční mise na pokyn Spojených státu a dalších vrahů z NATO. Nevím co dále dodat. Napadá mne jen jedna věta. Styďte se za sebe!

Vojtěch Mišičák, člen ÚReK KSČ

___________________________________

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění

Pavel Havlíček

V listopadu 1989, kdy jsme ještě všichni táhli za jeden provaz, byl celý národ prodchnut jedinou myšlenkou - konečně skoncujeme s komunisty, kteří po válce zavlekli nᚠstát do područí Sovětského svazu a učinili nás na dlouhá desetiletí jeho vazaly.

Už například Jan Masaryk si toho byl vědom. Prohlásil totiž v roce 1947 po svém návratu z poválečných jednání s touto velmocí: "Do Moskvy jsem přijížděl jako ministr zahraníčí svobodného státu, a vrátil jsem se jako Stalinův pacholek." A na svůj tragický omyl doplatil pak i svým životem.

Během války jsme opustili bez boje naše pohraniční opevnění, ač jsme byli odhodláni k nejtvrdšímu boji s nepřítelem. A stejně tak jsme se pak po válce vzdali velmoci, která z nás učinila jednu ze svých gubernií. A komunisté, kteří se pak ujali vlády v naší zemi, z nás udělali poslušné stádo, které bude vykonávat jen to, co si jeho pastevci usmyslí, a ještě se jim za to klanět.

Byli jsme nuceni vzdát se na dlouhá léta svobodného myšlení, a žít tak, jak si to uchvatitelé moci přáli.

Od té doby jsme se nezmohli na žádný odpor. Až tehdy v listopadu 1989 jsme si mysleli, že dokážeme s jejich nadvládou skoncovat. Byli jsme jimi natolik zmanipulováni, že jsme věřili tomu, že to půjde smírnou cestou bez použití násilí, a netušili jsme, jak záludná a zrádná je hydra moci, jíž komunisté stále pevně drželi ve svých rukou.

Ukázalo se, že to byl nᚠvelký omyl, který nám byl vsugerován lidmi, majícími jediný zájem - aby komunisté změnu systému přežili bez úhony, a mohli jako chameleoni změnit barvu, následně se zmocnit veškerého státního i soukromého majetku a stát se tak novými kapitalisty. Že jsme tuto jejich špinavou hru včas neprohlédli, to je jen a jen naše chyba.

Je jasnou skutečností, že žádná bitva se neodehrává bez boje. A ono pokojné a dobrovolné "předání moci" bylo jen pouhou vějičkou, mající za cíl jen to, aby zbavili nᚠnárod jakýchkoli iluzí a nadějí na to, že v této zemi si ještě někdy budeme vládnout sami.

To, že jsme s komunisty rázně a tvrdě neskoncovali, se nám nyní vrací. Kdo a co v této věci zavinil, kdo koho zradil, nám bude ještě zřejmě dlouho skryto. Nedávejme však za to vinu slušným lidem, kteří za to nemohou. Hlavními viníky jsou totiž ti, kdo s námi manipulovali s cílem, aby si udrželi svou moc ve státě, a to jsou stále jedni a titíž - bývalí komunisté a všichni, kdo s nimi dobrovolně spolupracovali, a už se dnes nalézají kdekoliv. Jim je to totiž úplně jedno, kde zrovna stojí. Zajímá je pouze pocit neomezené moci, vlastní prospěch a blahobyt, a osud druhých lidí je jim naprosto lhostejný.

S ďáblem se nedá vyjednávat, s ním je nutno tvrdě bojovat. A jak praví ono staré přísloví: "Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění!"

Naše velká nedůslednost a naivita se nám nyní vrací v tom, že zlo se znovu vrací zpět na svůj trůn, aby si upevnilo svou pekelnou moc.

A ten, kdo mu nedokáže statečně vzdorovat, je odsouzen k věčnému prokletí.

S Belzebubem na věčné časy a nikdy jinak!

maska belzebub

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře