Udělal z nás blázny

18. listopad 2013 | 23.54 |

Zpráva z médií

17. listopadu 2013  Novinky. cz

Jsou to nemocní lidé, bránil se Klaus urážkám při kladení květin na Národní třídě

Exprezidenta Václava Klause stihla v neděli při pokládání květin k památníku na Národní třídě v Praze vlna urážek a nadávek z tábora jeho odpůrců. Na Klausovu stranu se přidali jeho příznivci a výkřiky opětovali.

Klaus u památníku 17.11.

Bývalého prezidenta Václava Klause počastovali jeho odpůrci při kladení kytice u památníku 17. listopadu na pražské Národní třídě nadávkami.

FOTO: Michal Doležal, ČTK

"To je pět známých křiklounů, které znám už asi 20 let, když si přečtou, že přijdu na nějakou akci, přesně stejní lidé, přesně stejné tváře," komentoval celý incident Klaus. "Já jsem vymyslel komunismus? To jsou nemocní lidé, nemá smysl s nimi mluvit vůbec," reagoval na narážky pokřikujících lidí.

Odpůrci vyčítali Klausovi například "divokou" privatizaci v 90. letech a rozprodání státního majetku do rukou nadnárodních korporací. Od nejhlasitějšího z Klausových odpůrců zaznívaly výkřiky jako "Ať žije komunistickej výzkumník Klaus", narážející na Klausovo působení v Prognostickém ústavu Československé akademie věd. Oponenti bývalého prezidenta označovali za "největšího tuneláře, kterému se to tu s kamarádama podařilo všechno rozkrást". Volali, že "s tou privatizací to opravdu pohnojil". "Já vím moc dobře, kdo dělal velkou privatizaci, pan Klaus, a pan Zeman byl s ním dohodnutej," pokřikoval jeden muž. Jeden z euroskeptických příznivců exprezidenta zase pokřikující nazval "agenty Bruselu".

Kritizovali i Nečase

Klaus k památníku přišel v doprovodu skupiny lidí, ve které byli jeho příznivci, bývalí spolupracovníci i rodinní příslušníci. Ti si každý rok 17. listopadu dávají sraz u kavárny Slavia, odkud se vydávají na Národní třídu. Ke skupince se následně připojil také bývalý premiér Petr Nečas, který se také stal terčem kritiky. U pamětní desky připomínající listopadové události společně položili kytici a zapálili svíčky.

_______________________________

Udělal z nás blázny

Pavel Havlíček

K památníku událostí 17. listopadu 1989 přišli včera klást věnce naši současní a bývalí přední politici, mezi nimi i exprezident Klaus.

Nechápu, jak se mohou divit tomu, že na tomto místě nejsou vítáni, a považuji jejich jednání za drzé a nestoudné vysmívání všem ideálům, za něž jsme bojovali, a musíme bojovat i nadále, protože to byli právě oni, kteří nám znemožnili je uskutečnit.

Měli jsme udělat jednu věc - utvořit kolem památníku neprostupný val, a vůbec je k němu nepustit. Možná, že by se potom strhla nemilosrdná bitva, která by neměla k tehdejšímu mlácení bezbranných studentů daleko. Jen by se tím potvrdilo, že současní vládcové se od těch tehdejších v ničem neliší.

Zejména exprezident Klaus, jako duchovní otec divoké privatizace, největšího podvodu, jaký kdy byl na našich občanech spáchán, nemá právo jim cokoli vyčítat a divit se, cože to těch "pár bláznů" na něj vykřikuje.

Já se spíše divím tomu, že po tom všem má ještě vůbec odvahu před nás předstoupit a předstírat projevování úcty studentům, kteří byli 17. listopadu na tomto místě zmláceni komunistickou policií.

I když na druhé straně chápu, že jim má být za co vděčen.

Za to, že mu takto dopomohli k postu premiéra a později i prezidenta republiky.

Za to, že se spolu s ostatními občany této země nechali sprostě napálit, a stali se hlavními aktéry komedie, pečlivě připravené a režírované představiteli bývalého režimu.

Za to, že se on sám i jeho kumpáni tímto neskutečným  podvodem dostali bezpracně k obrovským majetkům.

On sám přece jako výzkumný pracovník Prognostického ústavu musel velmi dobře vědět, jaká "falešná hra", kteréhož výrazu sám často a rád používá, se tady tenkrát odehrávala.

On sám si musel být velmi dobře vědom toho, že si krutě zahrává s nejsilnějšími touhami, nadějemi a osudem našeho národa.

On sám přece nemohl nevidět, že do jeho osoby je vkládána nejvyšší odpovědnost za to, jak se vypořádáme s naší minulostí, a kam budeme v budoucnu směřovat.

My, občané tohoto státu, jsme bohužel jako slepí uvěřili jeho slibům, že pokud si na nějaký čas utáhneme opasky, jednou se dočkáme se toho, že se  vyrovnáme i těm nejvyspělejším zemím na světě. Že se dočkáme skoncování s komunistickou minulostí, a staneme se skutečně demokratickou zemí.

Nic z toho se nesplnilo, naopak jsme se vrátili do hluboké totality, a navíc byla naše země rozkradena a zpustošena nejhoršími mafiány a zloději, jimž on sám dal k tomu možnosti a prostor.

Dělat v této situaci mrtvého brouka, předstírat, že se nic nestalo, a ještě se přitom divit naší nespokojenosti a zklamání, to může mít jen dva důvody.

Prvním je to, že tento člověk má hroší kůži a hraje nám tu drzé a trapné divadlo, jemuž však nikdo z nás nechce a ani nemůže uvěřit.

A druhým je to, že je to člověk, trpící duševní chorobou. Tomu by nasvědčovalo i jeho neochvějné přesvědčení o tom, že je nepochopeným géniem, který všude byl a všechno zná. Také jsem znal jednoho podobného - brouka Pytlíka.

A také mi připomíná jednoho, který stále říkal: "Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo!"

Jenom skutečný blázen totiž nevidí, že jím je on sám, zato je rád dělá z ostatních.

____________________________________

MUDr. Jan Hnízdil

MUDr. Jan Hnízdil

K této Klausově diagnóze se už ostatně před časem vyjádřil jeden skutečný a renomovaný odborník, kterému na rozdíl od Klause všechno věřím - MUDr. Jan Hnízdil.

blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře