Vítejte v České psychiatrické republice

5. listopad 2013 | 17.14 |

Vítejte v České psychiatrické republice

Jiří Bob Asher

ČEská psychiatrická republika

4. listopadu 2013  -  První zprávy

Normální člověk žije většinu svého života v iluzi, že pokud se nezblázní, nikdy se nemůže dostat do specializovaného zdravotnického zařízení, kde se léčí spoluobčané, kteří takové štěstí neměli.

Jak se ale ukazuje, jde o naivní představu. Značná část lidí začíná mít intenzivní pocit, že žije v prostředí, které se pomalu, ale jistě začíná psychiatrickému ústavu podobat. Nemůžeme se jim divit. Stačí si poslechnout večerní zpravodajství v televizi, ráno v trafice přejet očima titulky novin, a pak se během dopoledne dorazit na internetu.

Na obrazovce se před očima národa kymácí prezident nad korunovačními klenoty. Jeho předchůdce v přímém přenosu krade prezidentovi spřátelené země protokolární pero a veřejně brojí proti antikomunistům. Úřad vlády téměř tři roky ovládala podivná osoba a úkolovala elitní špióny. Jistý politik radí v přímém přenosu na ČT, jak odhalovat agenty KGB pomocí sidelického kyvadélka. Policejní komanda honí v Česku mafiány, a ti se ve stejné době opalují v Monaku. Českou velerozkrádačku soudí Švýcaři.

Hlava státu nazývá novináře kretény, budoucímu ministru financí záhadně na kontě přistane několik milionů, komunisté si v kampani dají na plakáty předvolební heslo německých nacistů (s lidmi pro lidi). Šéf nové parlamentní partaje tvrdí, že čeští cikáni místo do nebe mají odejít do Indie, "lovce" kmotrů a politických dinosaurů sebrala a obvinila policie a udělování státních vyznamenání se změnilo v kabaretní frašku rovněž v přímém přenosu.

Aby toho všeho nebylo málo, v Lidovém domě odhalili puč a z bezvýrazného šéfa ČSSD je náhle národní hrdina. Politici s vážnými tvářemi i nadále tvrdí, že jim jde o národ a o stát. Agentury hlásí, že prezident má po záhadném nárazu do zdi nohu v gypsu.

Tato informační smršť, neuvěřitelná svým obsahem, posílená o drby, hysterie, "zaručené šeptandy", fámy a pomluvy z nejvyšších pater české politiky, připomíná všechno možné, jenom ne dění v normální demokratické zemi, a zvenčí Českou republiku užasle sleduje celý svět. Nejpodivnější na tom všem je, že všechny ty příšernosti, co se kolem nás už léta dějí, jsou výsledkem "činnosti" vrcholných představitelů naší země a členů parlamentních stran. Další kuriozitou je skutečnost, že za jejich "vylomeniny" je více než dobře platíme ze svých daní.

Část lidí při sledování zpráv nebo čtení novin si proto preventivně občas zobne válium, mladší ročníky si sem tam ubalí jointa, dělný lid se jde nadopovat pivem. U starší generace pracují naplno pudy sebezáchovy. Neslyší, nevidí a raději se věnuje vnoučatům, zahrádkám a četbě prvorepublikové červené knihovny.

MUDr. Miroslav Macek ve své poslední glose tento stav shrnul do jediné věty: Česko už připomíná totální blázinec. Nevěšte ale hlavu. V neděli a o svátcích prý v ústavech podávají štrůdl a občas v poledne i řízek...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře