Kujme pikle

3. listopad 2013 | 07.55 |

Kujme pikle

Pavel Havlíček

Kujme pikle 1

Kujme pikle

Text: Ivo Fischer   Hudba: Jan Hammer

Kujme pikle, kujme pikle

obvyklé i neobvyklé

kujme pikle, pikle kujme

snad se pikle s piklí ujme.

Budeme pikliti

Za královské tititi

Kujme pikle, kujme pikle,

správná pikle lidi zvikle.

Kujme pikle, pikle kujme,

spekulujme, intrikujme.

Lepšího nic není

nad pořádný spiklení.

Hledá vězně, však my víme.

A my jí to překazíme.

V tom vám musím odporovat,

my to budem podporovat

Vlákáme ji do sítí

a budem dále pikliti.

__________________________________

Jistě si všichni vzpomínáte na tuto krásnou písničku z filmu "Šíleně smutná princezna".

Jak jsme psali už minule, hlavní hrdinka této pohádky po letech skončila za trest zalitá ve vosku, protože se těžce provinila proti svému šlechtickému vychování.

Dnes si povězme alespoň pár slov o tom, jak dopadne člověk, který neváhá použít v boji nečestných, ba často i podlých metod.

Bojovat se má vždycky čestně, jak nás kdysi učili už naší dávní předkové. Skutečný rytíř, bojující za svou čest a slávu, ve svém boji zásadně nepoužíval prostředků, jež neodpovídají jeho šlechetným cílům, protože to by jej snižovalo nejen v očích všech slušných lidí, ale především v jeho vlastních.

V dnešní době už ovšem on i jemu podobní lidé, kteří chtějí svých práv docílit stejným způsobem, téměř vymřeli, a pokud ještě žijí, připadají těm druhým jako blouznivci a snílci.

Mocní tohoto světa dnes užívají zcela jiných metod, jež se s těmi dávnými rozhodně neslučují. Chtějí docílit toho, aby ovládli tento svět, získali pro sebe místo na slunci a právo na blahobytný bezpracný život, a to za každou cenu. A v této jejich nelidské bitvě jim není nic svaté. Pojmy, jako pravda, spravedlnost, čest a svědomí, jim vůbec nic neříkají, a proto se neštítí ani podvádět, lhát a krást, což spolu nedílně souvisí. A jenom zlý a bezohledný člověk může k podobnému chování snížit. V této své nemilosrdné bitvě nezná bratra, a dokáže i zraňovat a zabíjet.

Nyní jde tedy o to, abychom jim my, slušní lidé, uctívající stále ty opravdové hodnoty, důrazně připomenuli, že kdo se jednou na nás dopustí zrady, nebude mít už nikdy šanci získat zpět ztracenou důvěru.

Protože dokud to neuděláme, budou těchto svých bezohledných metod používat i nadále, a to by znamenalo definitivní konec všech humanistických ideálů, pro něž žijeme.

old.stream.cz/uservideo/261414-silene-smutna-princezna-kujme-pikle

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře