K nebi ční lži, a nyní i přirození

21. říjen 2013 | 18.10 |

Zprávy z médií

21. října 2013     Novinky.cz

Babiš je lhář a podvodník, nebral si servítky Topolánek

Někdejší premiér a předseda ODS Mirek Topolánek v pondělí označil podnikatele a lídra hnutí ANO Andreje Babiše za lháře a podvodníka. Babiš dříve v tisku upozornil na údajně podivné souvislosti mezi Topolánkovým podnikáním a působením v politice. Topolánkovy současné výroky považuje Babiš za součást předvolebního boje.

Babiš v rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl, že Topolánek měl v době svého působení v politice firmu, která podnikala v oblasti solární energie, ale nepřiznal to. Podle Babiše firma díky politickým rozhodnutím získala zakázky.

"Nevlastním žádné soláry, žádná moje firma nezkrachovala. Na rozdíl od pana Babiše když jsem dělal obchod, tak jsem dělal obchod, a když politiku, tak politiku. V jeho případě je střet zájmů natolik jasný, že je pro mne zarážející, že jeho předvolebním tezím lidé věří. Mohu říci jen jediné – varuji před ním, je to lhář a podvodník," uvedl Topolánek, který je v současnosti předsedou Teplárenského sdružení ČR.

Babiš: Topolánek krachoval, dluhy podivně odprodal

"Je to o parkování firem. Topolánek má firmu, která byla na bankrot, a její dluhy odkoupily nějaké podivné firmy předtím, než se stal premiér. Nebudu Agrofert převádět na někoho a tvářit se, že s firmou nemám nic společného. Nebudu z lidí dělat blbce," reagoval na Topolánkova slova Babiš.

Babiš na dotaz listu, jak si představuje střet zájmů v politice, řekl: "Střet zájmů je třeba to, když politici mají svoje firmy, podnikají, jedou v solárech, ale nejde to dohledat. To bylo třeba u Topolánka a (exministra dopravy Aleše) Řebíčka, kteří si zaparkovali svoje firmy mimo, tvářili se, že nejsou jejich, a pak se jim tam nahrnuly zakázky."

Topolánek byl premiérem v letech 2006 až 2009.

________________________________

Ty nechceš prachy? Jaký principy, vole? vítal Topolánek Kratochvíla

16.

února 2012    Lidovky.cz

PRAHA/JEVANY

Petr Kratochvíl se rozhodl poskytnout poslední rozhovor. Popisuje v něm mimo jiné své setkání s expremiérem Mirkem Topolánkem. Komerční producent, umělecký ředitel a zakladatel černého divadla TA FANTASTIKA totiž natrvalo odchází z Čech. LN Nelitujete dneska, že jste v devadesátých letech tak otevřeně podporoval ODS? Ne, jsem pravicový volič, světonázorem konzervativní člověk. Obhajoval jsem vždycky spíš Václava Klause než ODS. Dával jsem jim finanční příspěvky, ale už bych nikomu nedal ani korunu.

LN Kdy jste si řekl, že ODS už nic nedáte? T

Totální zhroucení pro mě nastalo, když přišel do strany Mirek Topolánek. Rozdíl mezi Topolánkem a Paroubkem je nula. Jedině ho chválím, že začal řešit třetí odboj a ocenil bratry Mašíny. Jinak pravicové straně jen ubližoval.

LN Konkrétně?

Když jsem za ním přišel s dokumenty o problematice divadelních grantů, snažil jsem se mu vysvětlit, že mi nejde o peníze, ale o princip podpory umění v tomhle státě. Že nám chybí divadelní kategorie, zásadní pravidla i jasná kulturní politika.

Řekl mi tehdy:

"Ahoj čur..., podívej se, jak jsem zhubnul! Co je? Co to je? To nebudu číst, vole, kolik chceš? Cože? Ty nechceš prachy? Jaký principy, vole? Ááááále, na to se vyser!"

Od té doby už ódéesku nepodporuju. A taky jsem začal mít velké problémy s lidmi.

Topolánek 1

Premiér Topolánek v Toskánsku

Berlusconi 1

Jeho velký vzor, učitel a hostitel, padrone Silvio Berlusconi, nyní stíhaný pro korupci

( Všimněte si, jak je žák lepší učitele - i to jeho gesto vylepšil ! )

____________________________

K nebi ční lži, a nyní i přirození

Pavel Havlíček

David Černý 2  David Černý 1

         

Výtvarník David Černý nám opět přichystal nové překvapení.

Jeho díla, jako Entropa, Růžový tank, Svatý Václav na mrtvém koni, miminka na žižkovské věži, klikající autobus, viselec a další jsou často označována za kontroverzní, ale faktem je, je že mají vždy co lidem sdělit, a proto jsou nesmírně cenná v tom, že vždy aktuálně upozorňují na skutečnosti, které by nás měly důrazně varovat.

Nejinak tomu je i tentokrát, kdy na hladinu Vltavy u Národního divadla vyplula tato nesmírně zajímavá skulptura. V těchto dnech, které předcházejí předčasným volbám, není opravdu potřebnějšího uměleckého díla. A není nic záslužnějšího, než upozornit lidi na to, že před jejich očima se znovu odehrává divadlo, které není ničím jiným, než bojem o voliče, aby posloužili starým, novým, i staronovým papalášům k zajištění jejich teplých míst u koryt.

Nejpodivuhodnější na tom však je, jak ti, kteří způsobili pád našeho státu až na samé ekonomické i morální dno, jsou opět nejvíc slyšet.

Například takový velmistr podvodů, podrazů a sprostot všeho druhu, jakým je například bývalý premiér Topolánek, pověstný svými styky s italskou mafií a zavádění jejich metod na našem území, by zejména měl vážit svá slova. Lži, jichž během svého premiérování dopustil, ční k nebesům stejně jako jeho prostředníček, i další jeho úd v Berlusconiho toskánské rezidenci, i jako ono přirození, plující na Vltavě.

My totiž máme dobu jeho působení ještě v živé paměti, a on jistě není tím, kdo má právo hodnotit uchazeče o umístění v těchto předčasných volbách.

Jen málokdo může totiž být představitelem většího bahna, než z něhož pochází právě on.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře