Zavřete všechny vybržďovače!

17. říjen 2013 | 12.58 |

Zavřete všechny vybržďovače!

Pavel Havlíček

Trpišovský 1

Jistě znáte tohoto nadutého mameluka, který si myslí, že mu patří svět.

Svou riskantní jízdou na dálnici D1 už několikrát ohrožoval ostatní řidiče, kteří se mu něčím znelíbili, a chtěl jim tedy dát najevo, kdo je tady pánem. Nehleděl na to, že na jeho manévry mohli svým zdravím a životem doplatit nevinní lidé. Pro něj je nejdůležitější, aby všichni věděli, že on má nejdražší a nejrychlejší auto, a nikdo si nebude troufat překážet jeho demonstrativní ukázce síly.

Ano, je to nám dobře známý Aleš Trpišovský, jenž se už může chlubit tím, že se po něm jmenuje tzv. "trpišák", typický manévr, jímž takovýhle "vybržďovač" nutí ostatní uživatele silnic k tomu, aby mu nepřekáželi a uhnuli mu z cesty. Za své smrtelně nebezpečné počínání byl odsouzen jen k dvouletému trestu, podmíněně odloženému na dobu čtyř let, úhradě vzniklé škody a sedmiletému zákazu řízení.

Ale on nechce ukazovat jenom svou sílu. Je to zejména jeho moc, kterou se chlubí, a dává všem na vědomí, že dálnice patří pouze jemu. Ostatní řidiči jsou pro něj jen póvl, co mu překáží v uplatňování jeho chorobných ambicí.

A není sám. Jsou to všichni jemu podobní řidiči, vystavující na odiv své ego a rychlé přepychové vozy.

Jsou to převážně mafiáni, zbohatlíci z miliardových podvodů, kteří ukořistili majetek, původně patřící nám všem. Lidé, nemající úctu k ničemu jinému, než k sobě samým a svým nakradeným miliardám.

Není to však jen na situace na našich silnicích a dálnicích, kde se pohybují lidé, přímo ohrožující naše zdraví a životy. Takoví se bohužel vyskytují i ve všech odvětvích naší společnosti.

Naši zemi nyní ovládají lidé, neschopní ničeho, a zároveň schopní všeho. Bezohlední a drzí mafiáni, jdoucí drze a bezohledně za svým vytyčeným cílem - zajistit si pro sebe doživotní blahobyt na úkor ostatních občanů, s neochvějnou jistotou, že všichni budou jen nečinně přihlížet jejich krádežím a podvodům.

Tak tohle tedy ne, nevážení mafiáni, zloději a podvodníci. To, že v naší korupcí prorostlé zemi vás zdejší prohnilá postkomunistická justice hned nezavře do kriminálu, neznamená, že to bude platit navěky!

Rozsudek švýcarského soudu nad hlavními protagonisty korupční kauzy Mostecká uhelná ukázal jasně, na čí straně je právo, kdo je tu zloděj a kdo okradený.

A jednou se ukáže i ta nesporná pravda, že jejich nekalé finanční machinace probíhaly za tichého, někdy dokonce i veřejného (jak ukázala Klausova amnestie) souhlasu našich nejvyšších vládních představitelů, a dokonce i prezidenta republiky.

A teprve, až zavřou všechny tyhle "vybržďovače", nejenom řidičů na dálnicích, ale zejména průchodu práva a spravedlnosti, budou konečně sedět v kriminále nikoliv nevinní občané, ale ti, kteří tam skutečně patří.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře