Nikdy více Bobošice

6. říjen 2013 | 11.04 |


Zpráva z médií - Reflex.cz

2. 10. 2013

Herec a textař Zdeněk Svěrák zvažuje, že se obrátí na soud kvůli popěvku, který má doprovázet předvolební mítinky bloku Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové.

Ve volební písni bobošíkovců, která se včera proslavila i na internetu, lze zaslechnout slova "metelesku blesku", která pocházejí ze Svěrákova filmu Marečku, podejte mi pero.

Zdeněk Svěrák se obrátil kvůli písničce na svého právníka a zvažuje, že se obrátí na soud. Případné odškodné by věnoval centru Paraple.

Bobošíková s Hlavou vzhůru zpívá: "Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku!"

Po Škroupovi a jeho tklivé písni, která se náhodou stala naší hymnou, nyní do pokladnice národního hymnického dědictví přispěla Jana Bobošíková s volební hymnou...

Autorem popěvku je Tomáš Úlehla, bývalý poslanec ODS, který za stranu Bobošíkové kandiduje ve Zlínském kraji. Úlehla se diví: "Vůbec si nejsem vědom, že by to bylo z nějakého filmu. My to na Moravě používáme jako zaklínadlo, které znamená něco jako mávnutím kouzelného proutku." Tak to je asi v této zemi jediný.

Zdeněk Svěrák už vyhrál spor s Bauhausem, který použil motiv z jeho písně na svých billboardech: "Upeč... třeba zeď." Pokuta tehdy činila dvě stě tisíc korun.

___________________________________

Nikdy více Bobošice

Pavel Havlíček

V téhle zemi mafiánů, vrahů, zlodějů a podvodníků je dnes už snad možné opravdu všechno.

A když se kradou miliardy, majetek movitý i nemovitý, tak proč by se neměly krást i nápady, zvláště, je-li dotyčný zloděj tak tupý, že nedokáže svou vlastní hlavou vymyslet vůbec nic, natož pak něco originálního.

Tahle stranička "Hlavu vzhůru", je klasickým dokladem toho, že u nás zřejmě definitivně zvítězila blbost nad moudrostí. Stupidita její současné volební kampaně je totiž tak do očí bijící, že nemůžeme před ní zůstat lhostejní.

Tihle manažeři volebních kampaní, to je vůbec něco, co se vymyká veškerým tolerancím. Dělat z lidí takové blbce, to si může dovolit jedině skutečný blbec. A není ani divu, vždyť on se přece řídí oním známým "podle sebe soudím tebe". Jenže, s dovolením, my takoví idioti nejsme, a dnes už neskočíme na špek ani méně primitivním trikům, než je tento.

Známe totiž své pappenheimské, a známe také tuhle povedenou šéfku nové strany, honosící se názvem "Hlavu vzhůru". Tomuhle tragikomickému uskupení by rozhodně lépe slušel název "Hlavu dolů, ruce vzhůru!", protože nic jiného by udělat neměla. A teď si ještě ke všemu troufla ukrást Zdeňku Svěrákovi ono pověstné "metelesku blesku", přičemž se hájí tím, že dotyčná fráze prý pochází z estonštiny! Takovouhle blbost snad dokáže opravdu vymyslet jen slepice. Pokud jí už nemůžeme za trest zaříznout k nedělnímu obědu, pak přejeme Zdeňkovi, aby jí ten svěrák pořádně utáhl, ať jí má konečně z čeho bolet hlava.

Ona si snad myslí, že jsme zapomněli na to, jak při druhé Klausově prezidentské volbě v roce 2008 předvedla jako prezidentská kandidátka onen parádní veletoč, který umožnil jeho zvolení prezidentem, čímž umožnila zahájení obrovské blamáže a ostudy, jíž vláda tohoto nadutého narcise bezesporu byla. Má tudíž velký podíl na tom, jaká frustrace a beznaděj nyní v důsledku této nešťastné události v naší zemi nastala.

A my se nechceme dožít reprízy tohoto nepodařeného představení, které bylo propadákem tisíciletí, a dostala náš stát ekonomicky i morálně do stavu, jaký ještě nikdy nepamatujeme.

Nechceme už na tomto smetišti žádné další naduté kohouty, ani jejich hloupé slepice.

Nejsme totiž www.nahlavu.cz.

úlehla 1

                  Autor hymny "Hlavu dolů, ruce vzhůru" Tomáš Nemehla

bobošice 1

                                                       Vrchní slepice Bobošice z Klausova kurníku

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře