Novodobý Jánošík přepadl Velichovky

17. září 2013 | 23.52 |

Z webových stránek obce Velichovky

Obec Velichovky se nachází v okrese Náchod, kraj Královéhradecký, zhruba 5,5 km západně od Jaroměře. Obec má bohatou historii. V obci žije asi 750 obyvatel. V obci je základní a mateřská škola.

V roce 1985 byla k obci Velichovky přičleněna obec Hustířany, která má zhruba 70 domů a asi 170 obyvatel přihlášených k trvalému pobytu.

Obec Velichovky je členem dobrovolného svazku obcí Hustířanka. Tento mikroregion tvoří patnáct okolních obcí a jeho posláním je především spolupracovat na společných projektech (např. vodovod, údržba veřejné zeleně) a získávat na ně finanční prostředky. Velichovky i Hustířany v posledních desetiletích rozkvetly do krásy a změnily se k nepoznání. V tomto trendu hodlají pokračovat.

26. 6. 2013 - Obec Velichovky získala zelenou stuhu v krajském kole soutěže "Vesnice roku 2013". Je to nejvyšší ohodnocení kraje za vzornou péči o zeleň a životní prostředí. Děkujeme tímto všem spoluobčanům a zároveň gratulujeme. Slavnostní předání zelené stuhy se koná v sobotu 24. srpna 2013 v obci Holovousy, která je celkovým vítězem krajského kola této soutěže.

15. 7. 2013 - Lázně Velichovky a.s. na sebe podaly návrh na insolvenci a tímto dnem přerušily provoz. Insolvenčním správcem byl jmenován Ing. David Jánošík. V současnosti nepřijímají pacienty na léčbu a jsou uzavřeny. O případných změnách budeme zde informovat.

(Usnesení Krajského soudu v Hradci Králové)

____________________________________

Novodobý Jánošík přepadl Velichovky

Pavel Havlíček

Jsou v životě okamžiky, kdy nás bolí u srdce, a trápíme se bezmocností nad tím, že někdo dokáže zničit nejen krásnou současnost, ale zároveň naše vzpomínky na překrásná místa, kde jsme strávili mnoho šťastných chvil.

Jednou z takových nádherných koutů naší vlasti vždy byly i Lázně Velichovky.

Několikrát jsme je navštívili s mou ženou, která se zde léčila po dvojnásobné těžké operaci páteře.

Zdejší lázeňský pobyt jí vždy přinesl tolik potřebnou úlevu. I když musela předtím podstoupit ještě dlouhý úřední schvalovací proces, a nikdy se jí nepodařilo, aby dostala tzv. "křížkové" lázně, ale pouze příspěvkové. Když jsme pak v místě porovnávali, jak jsou na tom ostatní lázeňští hosté, zjistili jsme, že někteří z nich na tom zdaleka nejsou tak špatně, a přesto plně hrazené léčení dostali, čehož pochopitelně pak řádně využili na tanečních zábavách a jiných nočních zábavných frejích. Ale to už je známá realita naší společnosti, že výhody nejsou poskytovány lidem potřebným, nýbrž lidem, kteří mají na správných místech své dobré známé, a vyznají se v tlačenici.

Bohužel, nyní se zdá, že jejich radovánkám, ale i zasloužené lázeňské léčbě lidí, jejichž zdraví je na ní doslova životně závislé, je definitivně odzvoněno. Lázně Velichovky jsou totiž, stejně jako většina jejich kolegyň, v insolvenci.

Lázně, pyšnící se krásou, jako jen málokteré z nich. Nejen skvělá architektura hlavní budovy i přilehlých lázeňských domů, ale i krásná okolní krajina byla potěchou pro oči stovek hostů, těšících se vždy znovu na to, jak zdejší lázeňská léčba prospěje nejen jejich zdraví, ale také jejich duši.

To vše má nyní vzít za své.

Nemůžeme se s tím smířit, stejně jako mnoho našich známých z těchto míst. Stejně jako zaměstnanci lázní, kteří tím přijdou o práci, stejně jako místní podnikatelé, zejména obchodníci, kteří přijdou o svou klientelu.

Lázně bez hostů, to je jako krb bez ohně. Místo, určené k navracení zdraví mnoha těžce nemocným lidem, z nichž pro některé to byla dokonce jediná možnost, jak přežít, protože bez lázeňské péče se stane jejich život jen bolestným utrpením.

A ke všemu je teď ještě přepadl novodobý Jánošík. Není to ten hrdina, jenž bohatým bral a chudým dával. Tenhle, to je docela jiný číman - dělá totiž přesný opak toho, co prováděl jeho dávný předchůdce.

Jediným jeho cílem je, aby se zde pořádně napakoval a umožnil rozkradení veškerého majetku lázní. Nejen drahého vybavení budov, ale i jich samotných. Až tento svůj úkol dokončí, sebere si svůj hlavní podíl, a zbytek pak rozdělí svým "horním chlapcům", šéfujícím mafii, která už dlouhá léta ovládá a rozkrádá tuto nešťastnou zemi.

Lázně z dob první republiky, které přežily válečné hrůzy, kde je i památníček generála Pattona, který sem dorazil v roce 1945 s americkou armádou osvobodit naši vlast.

Lázně, které ve své původní kráse přežily dokonce i komunistickou éru, mají nyní padnout za oběť novodobým usurpátorům moci.

Pánbůh s námi a zlí pryč!

příl

                               Lázně Velichovky - dříve skutečnost, v budoucnosti jen pouhý sen?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře