Blbouček nastupuje

16. září 2013 | 09.45 |


Blbouček 1

Blbouček nastupuje

Pavel Havlíček

Dne 5. září jsem si jako obvykle ráno v 6.15 pustil Frekvenci1, abych si poslechl svého oblíbeného Petra Jablonského s jeho parádními imitátorskými kousky, zejména na téma "Pravda vítězí", kde mistrovsky předvádí Miloše Zemana.

K mému zděšení se ovšem ve vysílání místo něj objevil moderátor Libor Bouček se svou novou kolegyní. Telefonoval právě na ministerstvo zdravotnictví, kde žádal prohibici.

Pojalo mě neblahé tušení, že někdo opět zasáhl, aby vyhověl přání mocných, kteří si nepřejí prezentování věcí, jež jim "nejdou pod nos". A tato událost mi připomněla časy totality, kdy podobné jevy byly rovněž nežádoucí, a trestaly se tvrdě a nemilosrdně.

Proto jsem sedl a napsal na facebook Frekvence 1 tento příspěvek:

Vážení,

dovolte mi, abych vyjádřil svůj osobní názor na úroveň některých vašich relací. Byl jsem dosud Vašim příznivcem, zejména proto, že jste kdysi vysílali například "Co vy na to, pane Kraus", tedy pořad, který dělal člověk, který má něco v hlavě, měl nám vždy co říci a nebál se mluvit o věcech, které štvaly nás všechny, tedy hlavně o politické situaci, a navíc to vždy bylo chytré a vtipné. Také jsem vždy poslouchal skvělé výstupy Petra Jablonského, který má tytéž schopnosti, a dodával nám vždy energii a dobrou náladu pro celý den.

Naproti tomu to, co předvádí Ruda z Ostravy, a nyní také Libor Bouček, je trapným a křečovitým pokusem o jakousi legraci, která se však jaksi nedaří. Svými telefonáty na různé instituce nikoho nepobaví, spíše dožerou ty, kteří mají jinou, důležitější práci. Divím se, že je dosud nikdo neposlal tam, kam patří. Úroveň jejich vystoupení je bohužel v souladu se současným trendem oblbování lidí, které je urážkou všech vašich posluchačů, kteří svou inteligencí alespoň o něco převyšují opici. Pokud tito takzvaní moderátoři budou pokračovat v tomto primitivním duchu, ujišťuji vás, že přijdete o velkou spoustu příznivců, kteří si vás předtím vážili.

S pozdravem Pavel.

A Petru Jablonskému jsem napsal toto:

Ahoj Petře,

každý den poslouchám na Frekvenci 1 Tvé úžasné parodie.

Obdivuji Tvé imitátorské schopnosti, a v hlavně nepřebernou zásobu fórů, jimiž nás každý den ráno pobavíš. Jaké vstávání, takový celý den, a člověk má hned lepší náladu, když se může hned po ránu zasmát.

Včera a dnes jsem však čekal marně na Tvůj vstup. Namísto toho jsem slyšel trapné telefonáty kolegy Boučka na ministerstvo životního prostředí, zdravotnictví a podobně. Ke všemu se představuje jako Ruda, což je další člověk, jehož nesnesu. Tento druh humoru zdá se mi být poněkud nešťastným. Doufám, že se nám brzy vrátíš, a že zas bude čemu se smát.

Zdraví Tě Pavel.

Podobných reakcí na nástup Boučka jsem našel na facebooku Frekvence 1 nespočetně, Všichni reagovali v podstatě stejně, takže můj názor rozhodně nebyl výjimečný. Druhý den však byl už můj dopis smazán.

Proto jsem napsal:

Nejlepší je příspěvky, které tě nechválí, rovnou vymazat, jako ten můj z 5. září. Jenže, jak známo, samochvála smrdí. Určitě tím nezabráníš tomu, aby si lidé mysleli, co chtějí. A kvalitu nelze nahradit totalitou.

Když jsem však dnes ráno facebook znovu otevřel, nebylo po negativních reakcích posluchačů už ani památky. Vše bylo pečlivě vymazáno, a zbyly jen obdivné reakce, které si dotyční zřejmě napsali sami.

Předtím jsem si ovšem ještě musel vytrpět další Boučkův "vtipný" telefonát. Tentokrát volal kapitánovi Daviscupového týmu Jaroslavu Navrátilovi. Posuďte sami, jestli vám připadá vtipný, nebo jestli byste mu raději za něj rozbili hubu.

www.frekvence1.cz/pub/cs/program/podcast/index.shtml


Mé tušení se v těchto dnech bohužel potvrdilo. Kromě Petra Jablonského zřejmě dostal kopačky i další oblíbený a vtipný moderátor Petr Vágner.

Současný stav zábavy ve sdělovacích prostředcích je naprosto tristní. Jakékoli satirické narážky nebo zesměšňování tzv. "celebrit a osobností" zejména ze sféry politiky je naprosto nežádoucí. Nikdo si nechce rozhněvat ty nahoře, a raději se jim lacino podbízí, jen aby se jim zavděčil.

Kdeže jsou ti chytří a vtipní moderátoři, jako byl svého času například Vladimír Dvořák, jejichž práce byla obdivuhodná, a člověk se opravdu dobře bavil. Nyní už nám zbývá jen Marek Eben, Jan Kraus, Karel Šíp a několik dalších.

Člověku se až dělá zle, když musí vnímat tu zrůdnost, jaká dnes zahltila rozhlas i televizi v podobě různých přiblblých seriálů, soutěží a producírování různých zoufalců, jejichž "humor" je ubohý, trapný a primitivní.

Ale jeden kladný přínos to přece jenom má - člověk přestane podobné hovadiny sledovat, a získá čas na to, aby si konečně přečetl nějakou dobrou knížku, ke které se předtím nedostal.

Zrůda Ruda

                                     Zrůda Ruda z Ostravy

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře